PHPNotepad 2.1.1

PHPNotepad

PHPNotepad – це безкоштовний редактор коду для front-end і back-end розробки. Програма володіє базовою функціональністю, проте при цьому підтримує мови HTML, JavaScript і PHP.

PHPNotepad відноситься до групи програм «запустив і пиши». Іншими словами програмістам не потрібно створювати проект і визначати його спрямованість на початковому етапі, як це прийнято при використанні IDE. Код може бути спочатку написаний в TXT-форматі і перемкнути його в PHP, JS, CSS, XML або HTML можна в будь-який момент за допомогою кнопок швидкого доступу.

Редактор має низку інструментів, які дозволяють веб-розробникам відчувати себе комфортно. Так, елементи коду підсвічуються різними кольорами в залежності від використовуваної мови, рядки нумеруються, а на позначку в 80 знаків вказує вертикальна лінія – «Page separator». До того ж у правому верхньому куті розташовується карта документа для швидкого доступу до ділянок програми.

PHPNotepad використовує механізм вкладок для швидкого перемикання між файлами проекту і підтримує кілька основних кодувань, серед яких ANSI, UTF-8, UTF-8 BOM і UCS-2. При цьому перетворення вмісту може бути виконано в будь-який час за допомогою розділу меню «Encoding».

Для швидкого пошуку по коду використовується функція «Знайти», яка в редакторі також доповнена опцією «Замінити». Ця можливість корисна, наприклад, при перейменуванні змінних, класів, об'єктів, функцій і іншого.

Крім того користувач може виставити відповідний йому розмір тексту, застосовуючи опції збільшення і зменшення, що вбереже його очі від зайвого навантаження при тривалій роботі на ПК.

Інтерфейс PHPNotepad виконаний у авторському стилі і трохи нагадує оформлення вікон в Windows XP. На вибір користувача дві вбудовані теми – темна і світла (за замовчуванням). Крім того редактор дозволяє користувачеві самостійно налаштувати кольори тих чи інших елементів.

Переваги PHPNotepad

 • Безкоштовність продукту.
 • Відсутність реклами.
 • Зручний і зрозумілий, не перенасичений елементами інтерфейс користувача.
 • Наявність підсвічування синтаксису.
 • Підтримка нумерації рядків.
 • Швидке перетворення з ANSI в UTF-8.
 • Підтримка механізму вкладок.
 • Підтримка функції «Find and replace».
 • Наявність темної теми оформлення.
 • Підтримка функцій Zoom In, Zoom Out.

Недоліки PHPNotepad

 • Відсутність менеджера проектів, що не дозволяє швидко зв'язати файли між собою.
 • Відсутність української або російської локалізації.
 • Дещо дрібні функціональні кнопки.

Висновок

Програма володіє базовим функціоналом, якого позаочі вистачить початкуючим веб-розробникам. Також редактор можуть використовувати в якості додаткового інструменту і автори великих проектів, наприклад, для швидкого внесення правок.

Встановлення PHPNotepad

Встановлення програми займає всього пару хвилин. На першому етапі прийміть умови ліцензійної угоди, зазначивши відповідний пункт маркером-крапкою, після чого натисніть «Next». Оберіть шлях встановлення, клацнувши «Browse» або просто пропустіть цей крок, не змінюючи параметрів (кнопка «Next»). Щоб створити ярлик на робочому столі, відзначте пункт «Create a desktop shortcut» галочкою, після чого знову натисніть «Next». Щоб розпочати інсталяцію, натисніть «Install». По завершенні процесу клацніть «Finish».

Зміни в останній версії (історія змін)

 • Нема даних.
Автор: PHPNotepad
Оновлено:
Версія Windows: XP, Vista, 7, 8, 10
Українська мова: Відсутня
Російська мова: Відсутня
Завантажити
PHPNotepad

Коментарі

Коментарів ще немає. Ви можете залишити свій коментар до програми PHPNotepad. Для цього потрібно увійти. Якщо ви ще не з нами – зареєструйтесь.

Інші програми у цій категорії