NTLite 2023.3.9171

NTLite

NTLite – це утиліта, призначена для створення дистрибутивів Microsoft Windows на базі образів Windows 7, 8, 8.1, 10 і Windows Server версії 2012 і вище. Програма поширюється на платній основі, проте надає користувачеві і безкоштовну ліцензію з обмеженим функціоналом. Саме про неї і піде мова далі.

Робота утиліти грунтується на редагуванні вмісту образів операційних систем сімейства Windows. Самі ж розробники рекомендують використовувати в якості бази тільки «чисті» збірки цієї платформи.

Програма дозволяє модифікувати склад образів інсталяторів Windows шляхом додавання і видалення компонентів ОС – драйверів, мовних пакетів, додатків, оновлень, змінювати порядок встановлення і повернуться до стандартних значень. Так, наприклад, можуть бути відключені брандмауер, Windows Defender і контроль облікових записів. Таким способом можна створити дистрибутиви, призначені для особистого використання, що містять безліч авторських тем оформлення, курсорів, шрифтів, або ж спеціальні цілеспрямовані збірки з метою застосування їх в закритому корпоративному середовищі, з обмеженими правами доступу, відключеними сервісами та іграми.

До складу збірки можна включити встановлення різних мережевих служб, бібліотек і фреймворків, редакторів і професійних IDE, що підійде розробникам програмного забезпечення, дизайнерам, комп'ютерним інженерам, тестувальникам і адміністраторам комп'ютерних мереж.

Утиліта NTLite володіє інтуїтивно-зрозумілим інтерфейсом з можливістю вибору теми оформлення. Можливість розширення панелей інструментів, на жаль, відсутня.

Переваги NTLite

 • Безкоштовна версія.
 • Підтримка сучасних операційних систем сімейства Windows.
 • Наявність х86 і х64 версій програми.
 • Підтримка української мови.
 • Інтуїтивно-зрозумілий інтерфейс.
 • Наявність посібників користувача та кількох прикладів на офіційному сайті продукту.
 • Швидке і просте встановлення.
 • Відсутність реклами.

Недоліки NTLite

 • Обмежений функціонал безкоштовної версії програми.
 • Відсутність можливості розширення панелей інструментів.
 • Мала кількість прикладів використання програми. Відсутність гайдів по роботі зі службами і сервісами.
 • Неможливість пакетного завантаження встановлених драйверів з поточного хоста в безкоштовній версії утиліти.

Висновок

NTLite – відмінний продукт з широкою сферою застосування, який дозволяє сформувати різні збірки Windows – індивідуальні образи для геймерів та ігрових ПК, максимально сумісні для фахівців технічної підтримки та сервісних центрів, наповнені встановленими програмами для інженерів і розробників, обмежені для використання всередині підприємств і організацій, легкі для застарілих апаратних платформ і інші.

Встановлення NTLite

Процес встановлення утиліти дуже простий і містить лише кілька кроків. Завантажити програму-інсталятор можна зі сторінки завантаження нашого сайту. Для встановлення NTLite завантажте і запустіть файл NTLite_Setup.exe, відповідний розрядності Вашої операційної системи. Натисніть Далі та прийміть умови ліцензійної угоди, після чого вкажіть шлях розташування програми. Перейдіть до наступного кроку, щоб почати процес інсталяції. По завершенні встановлення запустіть NTLite за допомогою ярлика на робочому столі або з меню Пуск.

Щоб змінити мову інтерфейсу клацніть File у лівому верхньому кутку робочої області програми та оберіть пункт Settings (зазвичай перший в списку). Визначте потрібну мову інтерфейсу для параметра Language у вікні налаштувань і натисніть ОК. Зміни вступлять в силу після перезавантаження програми.

Зміни в останній версії

 • Зображення: попередня версія Windows 11 підтримує завантаження 23H2 і 24H2, повна підтримка залежить від звітів.
 • Автоматично: Показати параметри ключа продукту, щоб примусово відображати порожній запит ключа продукту під час встановлення.
 • Компоненти: Windows Media Codecs (Core) відділений від Windows Media Player для усунення залежностей звуку в грі, будь ласка, повідомте про результати.
 • UI-переклад: французька, німецька, українська.
 • Автоматична: підтримка обробки кількох випусків в автоматичному режимі (застосовувалася лише до завантаженого випуску).
 • Оновлення: обробка інтеграції пакетів з кількома випусками в деяких ситуаціях може пропускати випуски.
Автор: Nlitesoft d.o.o.
Оновлено:
Версія Windows: 7, 8, 10
Українська мова: Присутня
Російська мова: Присутня
Завантажити NTLite для Windows

Коментарі

Коментарів ще немає. Ви можете залишити свій коментар до програми NTLite. Для цього потрібно увійти. Якщо ви ще не з нами – зареєструйтесь.

Схожі програми