RPCS3

RPCS3 0.0.32-16610

RPCS3

RPCS3 – це безкоштовний емулятор ігрової консолі Sony PlayStation 3 з відкритим вихідним кодом. На цей момент програма знаходиться на стадії розробки, але вже зараз повністю підтримує майже тисячу PS3 ігор на базі технологій OpenGL і Vulkan. Дізнатися детальну інформацію про підтримку конкретної гри можна на офіційному сайті продукту.

RPCS3 дозволяє користувачеві запускати на комп'ютері програми, спочатку призначені для платформи PS3. Важливим для геймерів є той факт, що всі записи про пройдені рівні можуть бути перенесені на ПК за допомогою звичайного USB-накопичувача.

Програма має ряд корисних інструментів і дозволяє користувачеві робити скріншоти екрану, записувати ігрові ролики, аудіо та відеостріми, використовуючи веб-камеру і мікрофон.

Бажаючим ж взяти участь в проекті з розвитку емулятора пропонується маса корисної інформації і прикладів C++ коду з посиланням на GitHub.

Інтерфейс програми складає головне вікно, розділене на кілька областей з можливістю зменшення/збільшення. Вікно активної гри відкривається окремо і може бути винесено на додатковий екран з більш високою роздільною здатністю. Доступ до елементів панелі керування продубльований великими значками нижче. Для комфортного відображення вмісту користувачеві доступні кілька колірних схем оформлення. Після недовгого ознайомлення з керівництвом по швидкому старту працювати з емулятором стає легко, зручно і зрозуміло.

Додаток RPCS3 дозволяє працювати з форматами ELF/SELF, PKG, а також образами «рідних» ігрових дисків. Крім того програма підтримує до семи джойстиків типу DualShock 4, XInput і MMJoystick, що буде надзвичайно корисно для любителів мультиплеєра.

Переваги RPCS3

  • Безкоштовність і відкритість продукту, його статус активної розробки.
  • Швидкість роботи емулятора.
  • Інтерфейс користувача.
  • Підтримка фірмових джойстиків.
  • Можливість конфігурації продуктивності ПК.
  • Можливість мультиплеєра.

Недоліки RPCS3

  • Деяка складність встановлення.
  • Відсутність підтримки гри через Інтернет.
  • Відсутність підтримки контролерів руху і сумісних камер.

Висновок

Оскільки RPCS3 знаходиться на стадії розробки, важко передбачити і по достоїнству оцінити всі його можливості і плюси. Автори проекту не приховують своїх намірів і збираються порадувати геймерів підтримкою більшої кількості ігор найближчим часом.

Увага

Для повноцінної роботи програми необхідно завантажити та встановити актуальну системну прошивку PlayStation 3 firmware (файл з розширенням .PUP). Посилання на сторінку завантаження PlayStation 3 firmware на офіційному сайті PS3 знаходиться на сторінці завантаження даної програми.

Встановлення RPCS3

Емулятор RPCS3 не потребує встановлення. Замість цього необхідно завантажити і розпакувати архів з файлами додатку, в разі потреби розташувавши його в зручному для себе місці на Вашому ПК. Зробити завантаження програми можна зі сторінки нашого сайту.

Для початку роботи з програмою запустіть файл rpcs3.exe. Перед початком установки оновлень PS3 пройдіть за адресою Configuration -> CPU на панелі інструментів і переконайтеся, що в розділі Firmware Settings відзначений пункт Automatically load required libraries. В іншому випадку відзначте даний пункт галочкою вручну. Натисніть Save, щоб прийняти зміни.

Щоб встановити системне ПО PS3, клацніть File -> Install Firmware на панелі інструментів програми в правій верхній частині вікна емулятора. У вікні вкажіть місце розташування файлу PS3UPDAT.PUP і дочекайтеся завершення установки прошивки.

RPCS3 виконає установку необхідних модулів автоматично. Процес установки займає досить тривалий час. Щоб уникнути неполадок намагайтеся не прибирати фокус з головного вікна емулятора, не відкривати і не закривати сторонні вікна і інші програми.

Зміна мови інтерфейсу ігровий панелі здійснюється в розділі налаштувань. Щоб відкрити панель клацніть Configuration у верхній частині вікна емулятора. Виберіть пункт System, після чого встановіть потрібну мову для параметра Console Language. Ця установка буде застосована безпосередньо до ігрової панелі, яка відображається в ігровому вікні після натискання Win+G.

Автор:
Офіційний сайт: rpcs3.net
Оновлено:
Версія Windows: 7, 8, 10
Мова інтерфейсу: English
Завантажити RPCS3 для Windows

Коментарі

Бажаєте поділитися враженнями або поставити запитання?

Розпочніть обговорення, залишивши коментар зі своїми думками про RPCS3!

Схожі програми