Krita

Krita 5.2.2

Krita

Krita – це багатофункціональний open-source інструмент, призначений для створення растрових графічних зображень. Програма орієнтована на художників і фотографів і, завдяки великій кількості навчальних матеріалів, підійде так само як професіоналам, так і початківцям ілюстраторам.

Проект пропонує користувачеві величезний вибір доступних опцій, як то керування шарами, створення пензлів, накладення фільтрів і масок, підбір палітри з урахуванням різних колірних схем і багато іншого, що виводить його на один рівень з провідними графічними редакторами.

Засоби Krita підтримують роботу сучасних графічних планшетів, зручність використання яких забезпечується за рахунок механізму стабілізації пензлів. У результаті малювати рівні і плавні лінії тепер стало ще простіше, а переживання користувачів з приводу тремтячих рук відійшли на задній план.

У якості одного з головних достоїнств редактора виступає потужний рушій для створення авторських пензлів, що включає в себе значну кількість налаштувань з можливістю завдання кольору, форми і щільності відбитка. Однак розширення користувальницького арсеналу може відбуватися і за рахунок імпорту сторонніх пакетів з пензлями і текстурами, які доступні для завантаження в мережі Інтернет.

Інтерфейс програми представлений у декількох варіантах колірного оформлення. Розташування елементів керування дуже нагадує інші популярні редактори, що значно полегшує освоєння Krita і дозволяє сконцентруватися безпосередньо на творчій стороні робочого процесу. Крім того користувач може змінити робочу область виходячи з власних уподобань, відкидаючи непотрібні опції і залишаючи ті, які використовуються найбільш часто.

Програма підтримує безліч графічних форматів файлів, у тому числі і макети з розширенням PSD, тим самим допомагаючи авторові взаємодіяти в рамках одного проекту з іншими художниками, на озброєнні яких перебувають альтернативні редактори зображень.

Переваги Krita

Безкоштовність продукту.
Підтримка операційних систем Windows 7, 8 / 8.1, 10.
Підтримка архітектури процесорів х86 і х64.
Підтримка роботи з шарами.
Можливість створення власних пензлів.
Наявність механізму стабілізації пензля.
Можливість швидкого створення патернів.
Підтримка формату PSD.
Підтримка HDR.
Наявність україномовної локалізації програми.
Гнучкий інтерфейс. Можливість створення власної робочої області.
Наявність готових шаблонів пензлів, текстур, документів тощо.

Висновок

Редактор досить вимогливий до ресурсів системи. Застосування деяких функцій на слабких комп'ютерах призводить до значної затримки. В іншому ж програма повністю може замінити більшість комерційних рішень, призначених для обробки растрової графіки.

Встановлення Krita

Встановлення програми виконується порівняно швидко. Для завантаження файлу-інсталятора krita-setup.exe клацніть кнопку Завантажити нижче на цій сторінці опису продукту. Далі запустіть файл на виконання. У вікні керування обліковими записами Windows (UAC) виберіть пункт Так, щоб підтвердити свою згоду програмі вносити необхідні зміни в операційну систему. У вікні привітання майстра установки натисніть Next. Прийміть умови ліцензійної угоди, зазначивши відповідний пункт галочкою, після чого знову натисніть Next. Далі вкажіть шлях розташування програми. Клацніть Next і відзначте галочками назви компонентів, які будуть встановлені на ваш ПК. У разі появи будь-яких труднощів залиште цей етап без змін, повторно клацнувши Next. За необхідності створіть ярлик на робочому столі. Натисніть Next та Install, щоб приступити до процесу встановлення. По завершенні інсталяції натисніть Next і Finish. Запуск редактора здійснюється за допомогою ярлика на робочому столі або з меню Пуск.

Щоб змінити мову інтерфейсу відкрийте головне вікно Krita. Клацніть лівою кнопкою миші по пункту Settings на панелі інструментів, розташованої вгорі ліворуч. У випадаючому списку виберіть Switch Application Languge. У вікні мовних параметрів вкажіть необхідне значення основної мови в пункті Primary Language, після чого натисніть ОК. Щоб зміни вступили в силу, перезавантажте додаток.

Зміни в останній версії

  • Після великого переписування ресурсів версії 5.0 та загальних покращень версії 5.1 ми вирішили, що Krita 5.2 має зосередитися на вирішенні деяких з найбільших болючих точок Krita. Таким чином, цей випуск містить безліч попередніх робіт, на основі яких ми сподіваємося побудувати майбутні покращення, а також здоровий набір нових функцій та виправлень!
Автор:
Офіційний сайт: krita.org
Оновлено:
Версія Windows: 8, 10
Мова інтерфейсу: English, Українська, Русский
Завантажити Krita для Windows Krita для macOS Krita для Android

Коментарі

olive olive 29.09.2023 о 08:40Krita 5.1.5

Я скачала, а як встановити? Немає ярлика загрузки. Потрібна програма для розпакування?

Переглянути всі коментарі та залишити свій

Схожі програми