WinRAR

WinRAR 7.01

WinRAR

WinRAR – одна з найпопулярніших сервісних програм для роботи з файловими архівами. Вона є умовно-безкоштовною, але нею можна користуватися навіть після завершення терміну пробного використання.

У інтерфейс програми входить головне меню, основними пунктами якого є: «Файл», «Команди», «Операції», «Вибране», «Параметри» та «Довідка». Іншим елементом є панель інструментів, яку розміщено нижче меню, але вище списку файлів. Кнопки цієї панелі повторюють пункти з меню «Команди». Їм відповідають гарячі клавіші для швидкого доступу. Під панеллю є маленька кнопка зі стрілкою для повернення в батьківське вікно. Нижче панелі інструментів знаходиться файлове вікно. Швидку навігацію забезпечує файлове дерево, розміщене ліворуч. Під списком файлів знаходиться рядок стану. Всі ці елементи інтерфейсу забезпечують характерну програмі багатофункціональність. Переважна їхня частина підлягає змінам, тому користувач може налаштувати вигляд WinRAR на власний розсуд.   

Основною функцією програми є стиснення великоформатних файлів. Результат і ступінь стиснення кожного файлу залежить від його вихідного розміру. Найкраще стискаються ті, що раніше не зазнавали подібного впливу, наприклад файли – EXE, тексти – TXT, DOC, бази даних – DBF, прості зображення – BMP. Обмеженому стисненню підлягають незжатий звук (WAV) та складні стиснені зображення (BMP).

До корисних можливостей також належать: здатність відновлювати пошкоджені архіви, поділ великих архівів на томи, створення архівів, що саморозпаковуються (SFX), архівування необмеженої кількості файлів, робота з зашифрованими та запароленими архівами та інші.

Переваги WinRAR

 • якість і швидкість виконання стиснення;
 • додаткові функції;
 • багатомовність;
 • потужна система захисту;
 • підтримка популярних форматів, зокрема RAR, ZIP, LZH, ISO, ACE, ARJ, TAR, UUE, CAB, BZIP2, Z і 7-Zip, GZip  та ін.;
 • можливість шифрування архівів;
 • відновлення пошкоджених архівів;
 • додавання файлів у готові архіви;
 • стиснення об’ємних файлів мультимедіа;
 • поділ великих архів на частини для запису на знімні носії;
 • гнучка система налаштувань інтерфейсу та підтримка скінів (графічних ефектів оформлення).

Недоліки WinRAR

 • через 40 днів після пробного використання архіватора вам будуть надходити набридливі прохання купити ліцензію, але при цьому WinRAR продовжуватиме виконувати свою роботу й без неї.

Висновок

WinRAR є популярним, зручним, функціональним і багатомовним архіватором, що підтримує всі популярні файлові формати і пропонує користувачу швидку та якісну роботу з великими обсягами різнопланової інформації.

Встановлення WinRAR для Windows

Завантажте програмне забезпечення для свого виду операційної системи Windows (32-bit чи 64- bit) за посиланням. Дочекавшись завантаження файлу, відкрийте його і дозвольте програмі вносити зміни на вашому ПК. Після цього оберіть теку для збереження ПЗ і ознайомтеся з умовами ліцензійного договору. Виконавши попередні дії, натисніть «Install».

Перед вами з'явиться вікно параметрів, які потрібно налаштувати. У ньому параметри поділено на три групи: у першій групі ви можете обрати типи архівів, що оброблятимуться у програмі (Associate WinRAR with), у другій – створення ярликів програми (Interface), третя група відповідає за інтеграцію в оболонку Windows (Shell integration). Потім натисніть «Ok», а після – «Done».

Зміни в останній версії

 • оновлення зашифрованого файлу в твердому архіві RAR призводило до пошкодження архіву, якщо оновлений файл був першим в архіві, при запуску оновлення не було вказано пароль і не було увімкнено шифрування імені файлу в оновленому архіві.
 • WinRAR 7.00 аварійно завершував роботу після перемикання в режим «Перегляд плоских тек» з підпапки архіву.
 • перемикач -ep4 дублює зазначений шлях, а не виключає його під час вилучення.
 • якщо архів, створений версією Unix RAR, містить символічні посилання із символами-розділювачами шляхів у цільових шляхах, ці символи можуть бути пошкоджені при зміні такого архіву за допомогою Windows RAR.
 • неправильне ім'я файлу відображалось у повідомленнях про помилки перейменування файлу та виконання файлу WinRAR;
 • Команді SFX "Ярлик" не вдалося розпізнати порожні параметри, визначені як "Shortcut = D,", "folder", при цьому правильно розпізнавши такі параметри без лапок, як "Shortcut = D,, folder".
 • реконструкція тома не працювала у WinRAR.exe, якщо команда "rc" була вказана з файлом .rev, наприклад "WinRAR rc arc.part1.rev". На відміну від RAR, WinRAR вимагає використовувати лише ім'я файлу .rar.
Автор:
Офіційний сайт: www.win-rar.com
Оновлено:
Версія Windows: XP, Vista, 7, 8, 10
Мова інтерфейсу: English, Українська, Русский
Завантажити WinRAR для Windows WinRAR для macOS

Коментарі

YURKOG YURKOG 15.09.2013 о 18:18

Українська версія поки ще четверта! П’ятої по ходу нема!

finalplayer finalplayer 15.09.2013 о 10:21

И что же делает Винрар в библиотеке бесплатных программ? :)

Переглянути всі коментарі та залишити свій

Схожі програми