Vivaldi 6.4 (3160.47)

Vivaldi

Vivaldi – це ергономічний браузер з розширеними можливостями конфігурації зовнішнього вигляду. Програма поширюється на безкоштовній основі і пропонує користувачеві значний набір параметрів, щоб зробити веб-серфінг максимально зручним і комфортним.

Робота Vivaldi базована на використанні сучасних веб-технологій – мови JavaScript, а також написаних не без її допомоги React і Node.js. Ці компоненти забезпечують надзвичайну гнучкість браузера і дозволяють користувачеві змінити його оформлення, виходячи з власних уявлень.

У програмі діє повноцінна система вкладок. Додавання сторінок на панель швидкого доступу виконується за допомогою декількох кліків миші, а можливість її розширення не обмежена якимось певним значенням. Самі ж вкладки можуть бути додатково організовані по папках, що дозволяє користувачеві сортувати улюблені інтернет-ресурси по імені, типу або важливості.

Розгорнута структура параметрів Vivaldi дає можливість не лише змінити колірну схему самого браузера, але також налаштувати положення, фон і зміст додаткових панелей, визначити порядок відкриття і закриття вкладок, встановити значення шрифтів і масштабування елементів сторінки, а також час переходу з денної теми на нічну. Пошук по замовчуванню володіє десятком ресурсів, перемикання між якими здійснюється як за допомогою миші, так і за допомогою клавіш швидкого доступу.

Інтерфейс програми нагадує комбінацію інших популярних браузерів. Більшість елементів і полів виконані в плоскому стилі і не мають заокруглень по кутах. Чи не єдиною, але примітною особливістю Vivaldi є його вбудоване властивість, що дозволяє адаптувати інтерфейс під колір активного веб-сайту.

Переваги Vivaldi

 • Безкоштовне розповсюдження продукту.
 • Наявність української та російської локалізації програми.
 • Можливість гнучкого налаштування інтерфейсу і інших компонентів програми.
 • Зручна панель швидкого доступу з необмеженою можливістю розширення і об'єднання вкладок в групи.
 • Адаптивний колір інтерфейсу.
 • Можливість перегляду розгорнутої історії браузера.
 • Можливість налаштування сполучень клавіш і жестів миші для здійснення практично будь-яких дій.
 • Можливість швидкого створення скріншотів обраної області або всієї сторінки цілком.
 • Можливість відкриття PDF-документів у вікні браузера.
 • Підтримка роботи плагіна Widevine.
 • Наявність декількох, доступних за умовчанням, тем оформлення.
 • Можливість налаштування розкладу, при якому браузер буде переходити в нічний режим.
 • Наявність режиму читання.

Недоліки Vivaldi

 • Мала кількість додаткових можливостей, які пов'язані з зовнішнім виглядом браузера, наприклад, відсутність підтримки VPN-з'єднань «з коробки».

Висновок

Браузер працює коректно. Сторінки і веб-ресурси відкриваються порівняно швидко. Виходячи з цього, програму можна порекомендувати для повсякденного використання. Що ж стосується веб-розробки, то залишається цікаве питання – наскільки чітко, в порівнянні з конкурентами, Vivaldi слідує стандартам, прийнятим веб-консорціумом W3C, зокрема HTML5 та CSS3.

Встановлення Vivaldi

Встановлення програми не займає багато часу і виконується за допомогою повноцінного інсталятора, скачати який можна на сторінці завантаження продукту. Далі запустіть виконуваний файл Vivaldi.exe. У вікні керування обліковими записами користувачів (Windows UAC) натисніть кнопку Так. У вікні майстра встановлення натисніть кнопку Advanced, щоб вказати інсталятору шлях і мову установки, після чого клацніть Accept and Install. По завершенні процесу вікно браузера відкриється автоматично. Повторний запуск програми можна здійснити за допомогою ярлика на робочому столі або з меню Пуск.

Щоб змінити мову інтерфейсу Vivaldi клацніть по фірмової іконці програми в вікні браузера угорі ліворуч. У випадаючому списку виберіть Tools -> Settings. У вікні налаштувань перейдіть в розділ Startup, після чого вкажіть необхідне значення мови параметру User Interface Language. Далі натисніть кнопку Save Language і підтвердіть дію повторно у вікні. Зміни вступлять в силу після перезавантаження програми.

Автор:
Офіційний сайт: vivaldi.com
Оновлено:
Версія Windows: 7, 8, 10
Мова інтерфейсу: English, Українська, Русский
Завантажити Vivaldi для Windows

Коментарі

Бажаєте поділитися враженнями або поставити запитання?

Розпочніть обговорення, залишивши коментар зі своїми думками про Vivaldi!

Схожі програми