WampServer

WampServer 3.3.2

WampServer

WampServer – це набір інструментів, призначений для веб-розробки в операційній системі Windows. Продукт являє собою збірку веб-сервера, до складу якої входять програмні пакети Apache, MySQL та phpMyAdmin. Іншими словами, програма емулює роботу реального хостинг-провайдера, щоб пізніше звести нанівець виникнення проблем, пов'язаних з розміщенням проектів в мережі.

Крім того WampServer зводить до мінімуму питання підготовки допоміжних компонентів проекту, надаючи можливість адміністрування баз даних за допомогою веб-інтерфейсу. У розпорядженні користувача також знаходиться засіб керування версіями, що входять до складу збірки пакетів, що дозволяє йому знаходити найбільш підходящі і довгострокові рішення, вирішувати питання забезпечення сумісності і подальшої технічної підтримки продуктів. Крім іншого це допоможе підігнати проект під технічні вимоги, зазначені замовником, або під реальні умови кінцевого обладнання хостера.

З WampServer користувач більш не прив'язаний до Інтернет-підключення. Процес розробки не вимагає постійного завантаження проектів з метою перевірки працездатності коду на сервер провайдера. Налагодження може стати комфортнішим завдяки установці доповнень і надбудов. Результати ж роботи можна ретельно вивчити шляхом аналізу лог-файлів, які ведуть облік як збоїв, так і успішних запусків.

Інтерфейсу цього пакету програми, як такого, немає. Керування сервером і його компонентами здійснюється за допомогою іконки в треї на панелі інструментів Windows. Створення та редагування бази даних здійснюється за допомогою користувацького веб-інтерфейсу. При цьому розробник може сам вказати бажаний браузер (а також редактор коду), який в рамках проекту буде використовуватися за замовчуванням.

Переваги WampServer

 • Безкоштовність продукту.
 • Основу програми складають вільно-поширювані компоненти з відкритим вихідним кодом.
 • Підтримка операційних систем Microsoft Windows, в тому числі версії 7,8/8.1 і 10.
 • Швидке встановлення програми.
 • Велика кількість доступних для налаштування параметрів.
 • Підтримка російськомовної локалізації.
 • Підтримка різних версій пакетів.
 • Можливість створення аліасів.
 • Добре упакований інсталятор, який не потребує тривалого завантаження.

Недоліки WampServer

 • Відсутність підтримки української мови.
 • Відсутність призначеного для користувача інтерфейсу керування.
 • Досить великий займаний обсяг на жорсткому диску.
 • Керування програмою може викликати більше труднощів у недосвідчених користувачів, ніж інші подібні інструменти.

Висновок

WampServer – це продукт з можливістю гнучкого налаштування всіх компонентів і підійде більшості веб-розробників. Основне ж питання користувача – використовувати чи ні – розкриється тільки після деякого часу, коли буде вивчена документація і станеться знайомство з інформацією, розміщеною на форумі технічної підтримки.

Увага

Для повноцінної роботи веб-сервера необхідна наявність на комп'ютері користувача встановленого пакета Microsoft Visual C ++ 2012.

Встановлення WampServer

Програма встановлюється досить швидко і не містить будь-яких кроків, які вимагають від користувача додаткових знань. Завантажити WampServer Ви можете зі сторінки опису продукту після натиснення кнопки Завантажити. Далі запустіть файл wampserver.exe. За необхідності дозвольте програмі вносити необхідні зміни, клацнувши Так у вікні керування обліковими записами користувачів (UAC).

Виберіть мову інсталятора. У вікні привітання майстра установки натисніть Next. Користуючись підказками установника прийміть умови ліцензійної угоди, вкажіть шлях розташування програми (бажано залишити за замовчуванням), введіть назву каталогу при відображенні його в меню Пуск. Далі натисніть кнопку Install, щоб перейти безпосередньо до процесу установки. Щоб змінити браузер і редактор коду за замовчуванням почерговоо натисніть Yes, що з'являються в попереджувальних вікнах інсталятора, після чого у вікні, що відкрилося провідника (Огляд, Browse) вкажіть шлях до потрібного ПО.

Запуск веб-сервера здійснюється за допомогою ярлика на робочому столі або з меню Пуск. Щоб змінити мову інтерфейсу WampServer клацніть правою кнопкою миші по іконці сервера на панелі інструментів в правому нижньому куті робочого столу (трей Windows). У випадаючому меню виберіть пункт Language, після чого клацніть по необхідному значенню мови. Зміни вступлять в силу після автоматичної перезавантаження сервера (значок зміниться на червоний, потім на жовтий і знову на зелений).

Автор:
Офіційний сайт: www.wampserver.com
Оновлено:
Версія Windows: 7, 8, 10, 11
Мова інтерфейсу: English, Русский
Завантажити WampServer для Windows

Коментарі

Бажаєте поділитися враженнями або поставити запитання?

Розпочніть обговорення, залишивши коментар зі своїми думками про WampServer!

Схожі програми