Firebird 5.0.0

Firebird

Firebird – це система управління базами даних від незалежних розробників. Програма підтримується спільнотою, а її поширення здійснюється на основі ліцензій IDPL і InterBase Public License.

Інструмент Firebird представляє собою сервер і в складі операційної системи працює як служба або окремий додаток. Програма не має власного графічного інтерфейсу. Управління базами даних, таблицями, полями і вибіркою здійснюється за допомогою створення SQL-запитів на відповідній мові в командному рядку (CLI), проте в мережі в величезній кількості наявні візуальні редактори, покликані спростити процес адміністрування та звернення до БД.

Переваги Firebird

  • Поширення продукту на безкоштовній основі.
  • Підтримка сервера спільнотою розробників.
  • Малий обсяг інсталятора.
  • Наявність безлічі сторонніх модулів, покликаних спростити роботу з СУБД.

Недоліки Firebird

  • Відсутність редактора коду і засобів візуального адміністрування баз даних; все керування здійснюється з командного рядка.

Висновок

У чистому вигляді сервер рекомендується використовувати виключно просунутим користувачам і розробникам, знайомим з механізмом його роботи. Новачкам же знадобиться час, що звикнути до відсутності у Firebird будь-якого графічного інтерфейсу.

Встановлення Firebird

Встановлення сервера не складає труднощів. Основні етапи включають в себе прийняття умов ліцензійної угоди, вибір шляху розташування програми на жорсткому диску, а також невелику конфігурацію параметрів сервера на кшталт автозапуску Firebird при старті системи.

Зміни в останній версії

  • Усунені деякі помилки та інші удосконалення.
Автор:
Офіційний сайт: firebirdsql.org
Оновлено:
Версія Windows: XP, Vista, 7, 8, 10
Мова інтерфейсу: English, Русский
Завантажити Firebird для Windows

Коментарі

Бажаєте поділитися враженнями або поставити запитання?

Розпочніть обговорення, залишивши коментар зі своїми думками про Firebird!

Схожі програми