Firebird 4.0.2

Firebird

Firebird – це система управління базами даних від незалежних розробників. Програма підтримується спільнотою, а її поширення здійснюється на основі ліцензій IDPL і InterBase Public License.

Інструмент Firebird представляє собою сервер і в складі операційної системи працює як служба або окремий додаток. Програма не має власного графічного інтерфейсу. Управління базами даних, таблицями, полями і вибіркою здійснюється за допомогою створення SQL-запитів на відповідній мові в командному рядку (CLI), проте в мережі в величезній кількості наявні візуальні редактори, покликані спростити процес адміністрування та звернення до БД.

Переваги Firebird

  • Поширення продукту на безкоштовній основі.
  • Підтримка сервера спільнотою розробників.
  • Малий обсяг інсталятора.
  • Наявність безлічі сторонніх модулів, покликаних спростити роботу з СУБД.

Недоліки Firebird

  • Відсутність редактора коду і засобів візуального адміністрування баз даних; все керування здійснюється з командного рядка.

Висновок

У чистому вигляді сервер рекомендується використовувати виключно просунутим користувачам і розробникам, знайомим з механізмом його роботи. Новачкам же знадобиться час, що звикнути до відсутності у Firebird будь-якого графічного інтерфейсу.

Встановлення Firebird

Встановлення сервера не складає труднощів. Основні етапи включають в себе прийняття умов ліцензійної угоди, вибір шляху розташування програми на жорсткому диску, а також невелику конфігурацію параметрів сервера на кшталт автозапуску Firebird при старті системи.

Зміни в останній версії

  • Дякую, що вибрали Firebird 4.0. Ми сердечно запрошуємо вас ретельно протестувати його проти ваших очікувань та разом з нами виявляти та виправляти будь-які помилки, з якими ви можете зіткнутися.
  • Представлено ODS 13, і це серйозне оновлення ODS, тому старі бази даних не можуть бути відкриті за допомогою сервера Firebird 4. Бібліотека движка називається engine13.dll (Windows) та libEngine13.so (POSIX). База даних безпеки називається security4.fdb. Зовнішній вигляд і конфігурація бінарних файлів не змінилися в порівнянні з Firebird 3.
Автор: Firebird Project
Оновлено:
Версія Windows: XP, Vista, 7, 8, 10
Українська мова: Відсутня
Російська мова: Присутня
Завантажити Firebird для Windows

Коментарі

Коментарів ще немає. Ви можете залишити свій коментар до програми Firebird. Для цього потрібно увійти. Якщо ви ще не з нами – зареєструйтесь.

Схожі програми