Firebird 3.0.4

Firebird

Firebird – це система управління базами даних від незалежних розробників. Програма підтримується спільнотою, а її поширення здійснюється на основі ліцензій IDPL і InterBase Public License.

Інструмент Firebird представляє собою сервер і в складі операційної системи працює як служба або окремий додаток. Програма не має власного графічного інтерфейсу. Управління базами даних, таблицями, полями і вибіркою здійснюється за допомогою створення SQL-запитів на відповідній мові в командному рядку (CLI), проте в мережі в величезній кількості наявні візуальні редактори, покликані спростити процес адміністрування та звернення до БД.

Переваги Firebird

 • Поширення продукту на безкоштовній основі.
 • Підтримка сервера спільнотою розробників.
 • Малий обсяг інсталятора.
 • Наявність безлічі сторонніх модулів, покликаних спростити роботу з СУБД.

Недоліки Firebird

 • Відсутність редактора коду і засобів візуального адміністрування баз даних; все керування здійснюється з командного рядка.

Висновок

У чистому вигляді сервер рекомендується використовувати виключно просунутим користувачам і розробникам, знайомим з механізмом його роботи. Новачкам же знадобиться час, що звикнути до відсутності у Firebird будь-якого графічного інтерфейсу.

Встановлення Firebird

Встановлення сервера не складає труднощів. Основні етапи включають в себе прийняття умов ліцензійної угоди, вибір шляху розташування програми на жорсткому диску, а також невелику конфігурацію параметрів сервера на кшталт автозапуску Firebird при старті системи.

Зміни в останній версії

 • Контекстні змінні WIRE_COMPRESSED і WIRE_ENCRYPTED були додані в простір імен SYSTEM, щоб повідомити про стан стиснення і шифрування, відповідно, поточного з'єднання.
 • Покращений звіт про помилки, коли не вдається завантажити динамічну бібліотеку.
 • Коли зовнішня функція (UDF) викликає помилку типу «Арифметичний виняток, числове переповнення або усічення рядків», повідомлення про помилку тепер буде містити ім'я функції.
 • Тепер API підтримує передачу елемента DPB / spb *** _ auth_plugin_list з програми в інтерфейс клієнта.
 • Дві нові контекстні змінні LOCALTIME і LOCALTIMESTAMP, які є синонімами для CURRENT_TIME і CURRENT_TIMESTAMP, відповідно. Їх можна використовувати в Firebird 3.0.4 і пізніших версіях для прямої сумісності з Firebird 4. Детальніше див. В розділі «Змінні контексту: v.3.0.4».
 • Обмеження тільки для читання для системних таблиць було ослаблено, щоб дозволити операції CREATE, ALTER і DROP над їх індексами.
Автор: Firebird Project
Оновлено:
Версія Windows: XP, Vista, 7, 8, 10
Українська мова: Відсутня
Російська мова: Присутня
Завантажити
Firebird

Коментарі

Коментарів ще немає. Ви можете залишити свій коментар до програми Firebird. Для цього потрібно увійти. Якщо ви ще не з нами – зареєструйтесь.

Інші програми у цій категорії