Deluge 2.1.1

Deluge

Deluge – це легкий BitTorrent-клієнт для робочого столу. Програма поширюється безкоштовно під егідою ліцензії GNU GPL і пропонує користувачам функціонал, необхідний і достатній для повсякденного обміну інформацією в Інтернеті за допомогою технологій peer-to-peer.

Робота клієнта базується на протоколі BitTorrent, при якому комп'ютер користувача (пір, англ. Peer) виступає в мережі як в ролі споживача, так і в ролі відправника даних. При цьому завантаження файлів, що виконується користувачем, здійснюється по частинах з різних джерел, які володіють необхідною інформацією.

Клієнт Deluge дозволяє керувати смугою пропускання Інтернет-з'єднання, налаштовувати ліміти швидкості, кількість активних одночасних завантажень і їх послідовність. Таким чином, користувач може сам вирішувати, в який час доби дозволяти програмі задіяти максимальну кількість доступних ресурсів системи і на що в першу чергу їх направити.

Розширення можливостей клієнта відбувається за рахунок використання додаткових плагінів, написаних безліччю сторонніх розробників. Так, один з них надає набір інструментів для налаштувань відправки повідомлень, в тому числі і на e-mail, по настанню будь-яких важливих подій в процесі діяльності програми.

Інтерфейс Deluge представлений настільною, консольною і браузерною версіями. Зовнішній вигляд варіанту Desktop UI нагадує інші подібні BitTorrent-клієнти. Верхня половина головного вікна відображає категорії завантажень виходячи з їхнього статусу, а також перелік усіх доданих в програму torrent-файлів. Нижня частина містить вкладки з деталізованою інформацією про статус і вміст завантаження.

Переваги Deluge

 • Безкоштовне розповсюдження програми.
 • Можливість встановлення української версії клієнта.
 • Підтримка сторонніх плагінів.
 • Можливість вказати параметри проксі-сервера.
 • Підтримка настільного, консольного і браузерного інтерфейсу.
 • Можливість управління швидкістю і черговістю завантаження.
 • Підтримка Magnet-посилань.
 • Можливість гнучкого налаштування параметрів завантаження для кожного torrent-файлу.
 • Підтримка функції drag and drop.

Недоліки Deluge

 • Відсутність можливості змінити мову інтерфейсу програми безпосередньо з вікна налаштувань клієнта.

Висновок

Програма веде себе коректно, як і більшість додатків, портованих з UNIX-подібних систем. Додавання torrent-файлів може здійснюватися як за допомогою функціональних кнопок на панелі інструментів, так і простим перетягуванням їх за допомогою мишки.

Увага

Незважаючи на те, що програма підтримує встановлення української версії клієнта, здійснити перемикання мови безпосередньо з інтерфейсу Deluge неможливо. На комп'ютер користувача буде встановлена ​​версія клієнта, що відповідає мові інтерфейсу встановленої операційної системи.

Встановлення Deluge

Встановлення програми просте і виконується за допомогою стандартного інсталятора з розширенням .EXE. На першому етапі у вікні майстра встановлення натисніть Next. Далі прийміть умови ліцензійної угоди, клацнувши I agree. Щоб асоціювати програму з файлами і посиланнями типу torrent і magnet, відзначте відповідний пункт галочкою на етапі вибору компонентів Deluge, після чого знову натисніть Next. Щоб змінити шлях розташування програми на жорсткому диску вашого ПК, натисніть Browse. Клацніть Next і потім Install, щоб дати можливість інсталятору встановити всі необхідні компоненти програми на ваш ПК. Після закінчення процесу натисніть Next. На завершальному етапі встановлення створіть ярлик клієнта на робочому столі (за бажанням), зазначивши цей пункт галочкою, після чого закрийте майстер встановлення натисненням на кнопку Finish

Зміни в останній версії

 • Усунені деякі помилки та інші удосконалення.
Автор:
Офіційний сайт: deluge-torrent.org
Оновлено:
Версія Windows: 7, 8, 10, 11
Мова інтерфейсу: English, Українська, Русский
Завантажити Deluge для Windows

Коментарі

Бажаєте поділитися враженнями або поставити запитання?

Розпочніть обговорення, залишивши коментар зі своїми думками про Deluge!

Схожі програми