GameMaker 2023.4.0.84

GameMaker

GameMaker — популярне програмне забезпечення, яка дозволяє створювати кросплатформні багатожанрові відеоігри. Спочатку воно створювалося для розробників-початківців, які не мають особливих вмінь у програмуванні. З часом програма отримала інструменти, які дозволять працювати з нею і професійним розробникам.

Основне призначення GameMaker — створення 2D-ігор. Для цього вона містить інструменти для роботи з растровою та векторною графікою та скелетною анімацією. Також тут присутня велика бібліотека для малювання графіки та 2D-примітивів. Є в програмі й потужні засоби для створення 3D-графіки, які будуть корисними для більш просунутих користувачів.

Безкоштовна версія GameMaker дозволяє портувати створені ігри лише на ігрову платформу Opera GX.games. Підписка ж  дозволяє перенесення створених проектів на ПК з ОС Windows, macOS, Ubuntu, мобільні пристрої з ОС Android та iOS, консолі та інші пристрої. Також в платній версії можна придбати окремі модулі, які розширюють функціональність програми.

Переваги GameMaker

  • Порівняно легкий вхід у розробку ігор;
  • інструменти для розробки 2D і 3D ігор;
  • візуальна та текстова мови програмування;
  • велика бібліотека готових аудіо, відео та графічних елементів;
  • активна спільнота, багато гайдів, докладна документація.

Недоліки

  • Портування на популярні платформи доступне лише у платній версії;
  • вбудована текстова мова програмування дещо специфічна.

Висновок

GameMaker — чудове програмне забезпечення для створення 2D-ігор, яке підійде розробникам без особливого досвіду програмування. Також GameMaker має багато функцій, аналоги яких доступні в аналогічних програмах для більш професійних розробників. Безкоштовна версія дозволить використовувати всі можливості програми, але вам доведеться заплатити якщо захочете портувати результати вашої роботи на популярні операційні системи та ігрові платформи.

Встановлення

Завантажте інсталятор, запустіть його та дотримуйтеся вказівок. Для використання програми необхідно зареєструватися та ввести свої дані для авторизації.

Зміни в останній версії

  • У квітневому випуску 2023.4 в середу IDE додано: покращення в інтерфейсі користувача ліцензування та виправлення офлайн-підтримки; декілька виправлень продуктивності; шаблони рядків, які дозволяють складати рядки з виразами дома всередині редактора коду; нові способи запуску та очищення вашого проекту, а також різні інші оптимізації всередині IDE, які допомагають скоротити час складання; ще один новий набір фільтрів у редакторі кімнат та для використання у ваших іграх; плюс велика кількість виправлень помилок.
Автор: YoYo Games Ltd.
Оновлено:
Версія Windows: 7, 8, 10, 11
Українська мова: Відсутня
Російська мова: Присутня
Завантажити GameMaker для Windows

Коментарі

Бажаєте поділитися враженнями або поставити запитання?

Розпочніть обговорення, залишивши коментар зі своїми думками про GameMaker!

Схожі програми