GameMaker

GameMaker 2023.6.0.92

GameMaker

GameMaker — популярне програмне забезпечення, яка дозволяє створювати кросплатформні багатожанрові відеоігри. Спочатку воно створювалося для розробників-початківців, які не мають особливих вмінь у програмуванні. З часом програма отримала інструменти, які дозволять працювати з нею і професійним розробникам.

Основне призначення GameMaker — створення 2D-ігор. Для цього вона містить інструменти для роботи з растровою та векторною графікою та скелетною анімацією. Також тут присутня велика бібліотека для малювання графіки та 2D-примітивів. Є в програмі й потужні засоби для створення 3D-графіки, які будуть корисними для більш просунутих користувачів.

Безкоштовна версія GameMaker дозволяє портувати створені ігри лише на ігрову платформу Opera GX.games. Підписка ж  дозволяє перенесення створених проектів на ПК з ОС Windows, macOS, Ubuntu, мобільні пристрої з ОС Android та iOS, консолі та інші пристрої. Також в платній версії можна придбати окремі модулі, які розширюють функціональність програми.

Переваги GameMaker

  • Порівняно легкий вхід у розробку ігор;
  • інструменти для розробки 2D і 3D ігор;
  • візуальна та текстова мови програмування;
  • велика бібліотека готових аудіо, відео та графічних елементів;
  • активна спільнота, багато гайдів, докладна документація.

Недоліки

  • Портування на популярні платформи доступне лише у платній версії;
  • вбудована текстова мова програмування дещо специфічна.

Висновок

GameMaker — чудове програмне забезпечення для створення 2D-ігор, яке підійде розробникам без особливого досвіду програмування. Також GameMaker має багато функцій, аналоги яких доступні в аналогічних програмах для більш професійних розробників. Безкоштовна версія дозволить використовувати всі можливості програми, але вам доведеться заплатити якщо захочете портувати результати вашої роботи на популярні операційні системи та ігрові платформи.

Встановлення

Завантажте інсталятор, запустіть його та дотримуйтеся вказівок. Для використання програми необхідно зареєструватися та ввести свої дані для авторизації.

Зміни в останній версії

  • У червневому випуску 2023.6 в середу IDE додано: важливі виправлення для входу в систему через систему єдиного входу; новий інструмент завантаження/перетворення проектів, який GameMaker буде використовувати для перетворення старих/нових проектів у формат, придатний для відкриття цієї версії IDE; нова опція Sprite Editor для зіткнень Spine; Опції Font Editor та Inspector для керування підтримкою шрифтів SDF у ваших іграх; виправлення для копіювання/вставки зображень з інших художніх пакетів, а також для вставки великих обсягів тексту з буфера обміну редактори коду; ряд інших виправлень стабільності для різних функцій у GameMaker; і це також робить Feather за замовчуванням увімкненим для нових користувачів та користувачів, які ніколи не намагалися включити Feather у минулому (якщо ви включили його, а потім знову відключили, цей параметр не буде перезаписаний).
Автор:
Офіційний сайт: www.yoyogames.com
Оновлено:
Версія Windows: 7, 8, 10, 11
Мова інтерфейсу: English, Русский
Завантажити GameMaker для Windows

Коментарі

Бажаєте поділитися враженнями або поставити запитання?

Розпочніть обговорення, залишивши коментар зі своїми думками про GameMaker!

Схожі програми