Unity — потужне безкоштовне середовище розробки ігор, яке дозволяє створювати програми для настільних комп’ютерів, мобільних пристроїв, консолей і платформ віртуальної реальності. Рушій Unity може створювати 3D і 2D ігри, програми та інтерактивні симуляції. Це програмне забезпечення має стильний графічний інтерфейс і призначений в першу чергу для професіоналів у розробці ігор.
Unity має дві головні переваги: наявність візуального середовища розробки та кросплатформну підтримку. Перша з них включає інструменти візуального моделювання та інтегроване середовище, ланцюжок збірки, який спрямований на підвищення продуктивності розробки, зокрема на етапах прототипування та тестування. У рамках кросплатформної підтримки передбачені не лише місця розгортання, але й доступність інструментів розробки.
Ще однією перевагою є модульна система компонентів Unity, за допомогою якої будуються ігрові об’єкти, коли останні є комбінованими пакетами функціональних елементів. На відміну від механізмів успадкування, об’єкти в Unity створюються шляхом об’єднання функціональних блоків, а не розміщуються у вузлах дерева успадкування. Такий підхід полегшує створення прототипів, що важливо при розробці ігор.
Переваги Unity
Розробка 3D і 2D ігор;
повна інтеграція ігрового двигуна з середовищем розробки;
доступний та зрозумілий інтерфейс;
великі можливості з налаштування;
підтримка візуального редагування;
можливість використання скриптів на C#;
підтримка імпорту великої кількості форматів;
вбудована підтримка мережі;
розширення можливостей за допомогою модулів;
інструменти для спільної розробки;
система контролю версій;
безкоштовно для аматорів та дрібних розробників;
велика спільнота користувачів.
Недоліки
Висока вимогливість до заліза ПК;
для повноцінного використання необхідне навчання.
Висновок
Попри те, що Unity є дуже складною програмою, ви можете бути здивовані тим, як багато ви можете зробити з мінімальними зусиллями. Кілька уроків і ви зможете робити нескладні типові ігри. Проте, якщо ви хочете зробити щось складніше, доведеться серйозно зайнятися навчанням.
Встановлення
На сторінці завантаження ви можете скачати як онлайн, так і офлайн-інсталятори Unity. Оберіть бажаний файл, завантажте його і запустіть встановлення.
Зміни в останній версії
FrameDebugger: витік пам'яті VRAM відладчика кадрів (UUM-28065)
Inspector Framework: редактор зависає при виборі кількох ресурсів за допомогою різних засобів імпорту за сценарієм (UUM-27216)
Метал: [iOS] Неможливо постійно підтримувати 120 кадрів за секунду в майже порожній сцені на iPhone 13 Pro (UUM-5944)
RP Foundation: [Silicon] Збій при виконанні ScriptableRenderLoopJob, коли машина простоює, а редактор перебуває в режимі відтворення (UUM-25831)
Система шейдерів: збій під час складання проекту при доступі до віддаленого кешу шейдерів (UUM-27645)
Елементи управління UI Toolkit: інтерфейс користувача зникає, і при перетягуванні останнього або першого елемента зі списку в інспекторі створюється виняток NullReferenceException (UUM-25833)
Елементи керування UI Toolkit: розмір останнього елемента ListView обчислюється неправильно під час його створення за допомогою скрипта (UUM-28519)
UI Toolkit Framework: неможливо змінити сценарії у вікні інспектора в режимі налагодження (UUM-14069)
Універсальний RP: мерехтливі сфери з'являються під час використання RenderTargetHandle (UUM-26513)
Візуальні ефекти: запікання SDF призводить до виділення пам'яті, яка не звільняється в ігровому режимі та збірках (UUM-25814)
Веб-платформа: "wasm-ld.exe" не завершується при скасуванні складання WebGL на етапі "Зв'язування build.js (wasm)" (UUM-20797)
XR SRP: [URP] Вид сцени мерехтить при наведенні на нього курсору (UUM-24656)
Коментарів ще немає. Ви можете залишити свій коментар до програми Unity. Для цього потрібно увійти. Якщо ви ще не з нами – зареєструйтесь.