Ren'Py 8.1.3

Ren'Py

Ren`Py – це базований на мові Python рушій, призначений для «написання» аудіовізуальних романів. Вихідні файли проекту відкриті для розробників ПЗ і поширюються безкоштовно. Сам же проект підтримується за рахунок спонсорських вкладень.

Робота програми будується навколо використання відносно нескладних скриптів – сценаріїв, за допомогою яких користувач зможе створювати графічні новели, презентації та комікси або ж подавати знайомі історії в новій манері з метою кращого їх сприйняття. В результаті область застосування Ren`Py не обмежується виключно розважальним напрямком, оскільки рушій може стати корисним інструментом, наприклад, і в освітньому середовищі.

На додаток до базового функціоналу програма підтримує виконання команд, написаних на мові програмування Python, що в підсумку дозволяє вивести кінцевий продукт за рамки сухого оповідання, додати елемент вибору в тих чи інших ситуаціях і, по суті, перетворити графічну історію в справжню комп'ютерну гру з розряду квестів. Описана можливість вимагає від автора певних знань, проте, завдяки масі навчальних матеріалів, представлених в Ren`Py, освоєння не змусить себе довго чекати.

Серед основних будівельних блоків, які застосовуються при формуванні графічних романів, можна виділити зображення, музичні та відеофайли. При цьому вони можуть брати участь в сценах як одночасно, так і відповідно до якоїсь черговості, прийнятої розробником. Зміна кадрів в історіях відбувається із застосуванням безлічі переходів, приємних для ока, а музичний супровід може бути піддано обробці завдяки різним звуковим ефектам. Яскравий приклад тому – плавне загасання музики в фіналі.

Інтерфейс програми виконаний в авторському стилі і являє собою наочний приклад живої історії, написаної за допомогою Ren`Py. Вікно проекту відокремлено від меню і може бути винесено на додатковий екран.

Рушій Ren`Py сумісний з великою різноманітністю форматів, і підтримує файли типу JPG, PNG, BMP, GIF, MP3, WAV, OGG Vorbis, MPEG4, OGG Theora, TrueType, SFont, BMFont і MudgeFont. Розробникам ігор при цьому слід врахувати, що використання деяких з перерахованих розширень має бути схвалено правовласниками.

Переваги Ren`Py

 • Безкоштовність продукту.
 • Підтримка ОС сімейства Windows, в тому числі 7, 8, 8.1 і 10.
 • Відкритість вихідного коду програми.
 • Підтримка скриптів Python.
 • Підтримка безлічі форматів файлів.
 • Можливість імпортування зображень, шрифтів, відео і музики.
 • Можливість додати переходи між сценами.
 • Наявність вбудованого мікшера і звукових ефектів.
 • Наявність російськомовної версії програми.

Недоліки Ren`Py

 • Відсутність української локалізації.

Висновок

Програма працює коректно і не зависає, зберігаючи показники працездатності і продуктивності, як в малих, так і у великих проектах.

Увага

Для повноцінного написання скриптів за допомогою мов Ren`Py і Python користувачеві може знадобитися спеціалізований текстовий редактор.

Встановлення Ren`Py

Рушій поширюється у вигляді архіву з функцією саморозпакування, завантажити який користувач може нижче на цій сторінці опису продукту. Далі запустіть файл renpy.7z.exe, після чого розпакуйте архів у зручне для вас місце на жорсткому диску. Перейдіть в каталог з вмістом Ren`Py і запустіть файл програми renpy.exe.

Щоб змінити мову інтерфейсу програми, натисніть кнопку preferences в правій нижній частині вікна лаунчера, після чого оберіть необхідне значення мови зі списку праворуч у меню.

Зміни в останній версії

 • Ren'Py тепер вважає config.gl2 істинним у macOS. Це тому, що є кілька виправлень для зміни розміру вікна в новіших версіях macOS у gl2 рендерері, яких немає в gl renderer.
 • Прискорення MMX для відтворення відео знову ввімкнено в Windows і Linux.
 • Спосіб відображення клавіатури Steam Deck змінився. Клавіатура тепер відображається один раз, коли відображається введення тексту. За замовчуванням клавіатура відображається у верхній частині екрана, і вона буде показана лише один раз. Якщо він прихований (наприклад, натиснута кнопка Steam), гравцеві потрібно натиснути Steam+X, щоб показати його. Це дозволяє вирішити проблеми з Steam Deck.
 • 32-розрядну бібліотеку Windows Live2D буде встановлено в Ren'Py 7. Вам може знадобитися перевстановити Live2D, щоб отримати цю бібліотеку.
 • Виправлено деякі помилки та додано незначні покращення.
Автор:
Офіційний сайт: www.renpy.org
Оновлено:
Версія Windows: XP, Vista, 7, 8, 10
Мова інтерфейсу: English, Русский
Завантажити Ren'Py для Windows

Коментарі

Бажаєте поділитися враженнями або поставити запитання?

Розпочніть обговорення, залишивши коментар зі своїми думками про Ren'Py!

Схожі програми