f.lux

f.lux 4.134

f.lux

f.lux – це програмне забезпечення, спрямоване на підтримку нормального добового ритму і режиму сну користувача. Продукт розповсюджується безкоштовно на правах ліцензії EULA і сприяє комфортному перебуванню за комп'ютером у вечірній і нічний час доби.

Основу програми становить механізм зміни кольору дисплея, який дозволяє знизити навантаження на зір користувача і підвищити секрецію гормону мелатоніну, що в свою чергу добре впливає і на якість його сну, покращує і прискорює процес засинання. Подібний підхід базується на сучасних уявленнях вчених про так звані циркадні ритми і вплив освітленості на природне протікання процесу сон-неспання.

Плавна зміна кольору екрану монітора, що застосовується в f.lux, нагадує не менш плавне явище сходу і заходу сонця. Таким чином, програма ніби моделює зазначені процеси, налаштування яких може здійснюватися як вручну, так і автоматично за допомогою прив'язки до місця розташування користувача.

Засобами f.lux також може бути здійснене налаштування яскравості екрану. Так програма пропонує кілька готових варіантів світіння, що відповідають різним джерелам світла, як то свічка, сонячне світло, флуоресцентні, галогенні лампи та інші. Додаткові опції дозволяють задіяти різні теми колірного оформлення, а також увімкнути режим перебування у темній кімнаті (або нічний режим), при якому застосовується схема інтелектуального інвертування кольорів, дуже схожого на отримання негативів фотографій.

Інтерфейс інструменту справляє приємне враження. Головне вікно компактне, а основне меню приховано за кнопкою-гамбургером. Основна ж область відображає шкалу колірної температури екрану і поточний розклад віртуальних сходів і заходів. Доступ до елементів керування відбувається швидко і інтуїтивно зрозуміле. Регулювання кольору здійснюється плавно і легко завдяки наявності великого повзунка.

Переваги f.lux

 • Безкоштовне розповсюдження продукту.
 • Наявність фірмового інтерфейсу програми, виконаного з урахуванням сучасних тенденцій.
 • Можливість плавного регулювання температури екрану.
 • Можливість налаштування розкладу.
 • Наявність готових попередніх налаштувань і режимів.
 • Наявність нічного режиму. Підтримка інтелектуального інвертування кольорів.
 • Підтримка функції віньєтування екрану.
 • Визначення місця розташування користувача з метою синхронізації кольору екрану з реальним рівнем освітленості на вулиці і в приміщенні.
 • Швидке встановлення.
 • Підтримка демонстрації (превью) роботи програми виходячи з поточних налаштувань.

Недоліки f.lux

 • Відсутність підтримки інших мов, крім англійської.
 • Відносно слабка підтримка різних місць. Іншими словами програма не здатна відшукати багато великих міст на своїй карті.

Висновок

Інструмент f.lux працює коректно. Можливість гнучкого налаштування розкладу і наявність плавних переходів типу «день-ніч» полегшує адаптацію очей користувача до нових умов освітленості, де б він не знаходився – в офісі, темній кімнаті або поблизу земних полюсів.

Встановлення f.lux

Встановлення програми не пропонує користувачеві ніяких опцій, доступних для зміни. Після запуску інсталятора прийміть умови ліцензійної угоди, клацнувши Accept, після чого процес інсталяції f.lux почнеться автоматично. Щоб всі внесені програмою зміни вступили в силу, після закінчення встановлення перезавантажте комп'ютер. 

Зміни в останній версії

 • Виправлення додаткового монітора Windows 11, пов'язане з помилкою з вимкненням на кількох моніторах (також виправлено)
 • Вимкнено курсор «програмної миші» для інсайдера Windows 11
Автор:
Офіційний сайт: justgetflux.com
Оновлено:
Версія Windows: 8, 10
Мова інтерфейсу: English
Завантажити f.lux для Windows

Коментарі

Бажаєте поділитися враженнями або поставити запитання?

Розпочніть обговорення, залишивши коментар зі своїми думками про f.lux!

Схожі програми