Налаштування eMule. Сервер. Налаштування eMule. Сервер.

Налаштування eMule. Сервер.

В цьому розділі налаштувань розглядаються опції, що визначають з’єднання і роботу з сервером.

"Видаляти сервери після Х невдалих спроб" – невдалою спробою вважається підключення до сервера, що не відбулося. Якщо ця опція ввімкнена і eMule не зміг під’єднатися до того чи іншого сервера Х раз цей сервер буде виключений зі списку. Ставимо тут цифру 3 – це вбереже нас від видалення тимчасово недоступних серверів.

"Авто-оновлення списку серверів при запуску" – при запуску програма буде перевіряти список серверів, що надають послуги в мережі eDonkey. Список серверів розміщений за url-адресою прописаною в файлі addresses (C:Program FileseMuleconfig). Якщо при під’єднанні будуть знайдені нові сервери, їх буде додано до локального списку.

Для швидкого доступу до файла addresses в настройках передбачена кнопка "Список…". За замовчуванням в файлі addresses нема жодної url-адреси. Якщо ви бажаєте використовувати цю функцію, слід помістити туди наступний рядок: http://ocbmaurice.dyndns.org/pl/slist.pl/server.met?download та зберегти зміни. Можна вставити декілька серверів - на випадок, якщо якийсь з них не відповідає. В цьому випадку eMule буде перебирати адреси, аж поки не знайде діючої.

Ввімкнення опції автооновлення не є обов’язковим, швидше навпаки – користі від неї мало (адже при з’єднанні з серверами та клієнтами, список і так буде поновлюватись), а підключення до списку серверів в Інтернеті вимагає деякого часу. Тому цю опцію краще не вмикати.

"Оновлювати список серверів при з’єднанні із сервером" та "Оновлювати список серверів з приєднаного клієнта" – при з’єднанні із сервером, або клієнтом буде порівнюватись та поновлюватись їхній і ваш (локальний) список серверів. Обидві опції краще ввімкнути.

"Використовувати систему пріоритетів" – при з’єднанні з серверами буде враховуватися наданий їм пріоритет. Його можна встановити в вікні "Сервери" головної панелі інструментів Мула:

Сервери

Для кожного сервера можна виставити одне з трьох значень пріоритету – "Низький", "Нормальний" та "Високий". Просто натисніть правою кнопкою мишки на потрібний сервер і обравши пункт "Пріоритет" встановіть потрібне значення:

Пріоритет

Корисна функція. Вмикаємо.

"Розумна перевірка Низького ID при з’єднанні" - потрібна функція, для тих користувачів, що мають HighID. При отриманні LowID, програма до трьох раз буде вважати, що відбулася помилка і автоматично від’єднуватись від "неправильного" сервера. Якщо ж і після цього не буде отримано HighID, вам буде надано статус LowID аж до того часу поки якийсь із серверів не надасть вам знову статусу HighID. Для користувачів з "пожиттєвим" статусом LowID цю опцію слід вимкнути.

"Безпечне З’єднання". При стандартних настройках eMule посилає запит на з’єднання до двох серверів одночасно. При ввімкненні цієї опції eMule буде пробувати з’єднатися лише з одним. Краще так і зробити.

"Автоз’єднання тільки зі сталими серверами" - якщо увімкнути цю опцію eMule буде намагатися з’єднатися лише із серверами, занесеними до файлу staticservers.dat, що розміщений в директорії C:Program FileseMuleconfig. Зручна функція, якщо цей перелік містить хоча б декілька url-адрес. В іншому випадку вмикати її не потрібно.

Для того, щоб добавити сервер до сталого списку, скористайтесь вже знайомим нам контекстним меню вікна "Сервери":

Добавити сервер

Якщо ви нічого не вносили до цього переліку – він пустий. В цьому випадку, при ввімкненій опції автоз’єднання із постійними серверами, мул не зможе з’єднатися з жодним.

"Найвищий пріоритет для серверів доданих вручну" - надається найвищий пріоритет всім серверам, що були додані не через список, а в розділі "Новий сервер" вікна "Сервери":

Новий сервер

НАЗАД ЗМІСТ ДАЛІ