ATTO Disk Benchmark 4.01.0f2

ATTO Disk Benchmark

ATTO Disk Benchmark – це безкоштовна утиліта для оцінки продуктивності жорстких дисків і дискових масивів. Програма досліджує швидкісні характеристики запам'ятовуючих пристроїв, для чого проводить серію тестів, яка полягає в почерговому виконанні операцій запису і читання тестових фрагментів різного розміру.

Якщо докладніше розглядати роботу утиліти, то в найпростішому випадку ATTO Disk Benchmark створює на «піддослідному» диску файл певного розміру (параметр total length), в який послідовно записуються блоки дедалі більшого обсягу (параметр transfer size). При цьому програма аналізує швидкість виконання кожної операції читання/запису і видає отримані значення, виражені в мегабайтах в секунду, користувачеві. У якийсь момент часу показники швидкості перестають рости, навіть при все більших розмірах блоків, що свідчить про досягнення диском межі продуктивності.

Розширені за рахунок додаткових параметрів тести дають можливість детальніше вивчити роботу жорсткого диска під навантаженням. Так, режим прямого введення/виводу (direct I/O) забезпечує виконання операцій читання/запису без використання механізмів системного кешування і буферизації, в той час як примусовий доступ до запису дозволяє обійти внутрішній кеш самого HDD. Також програма здатна імітувати одночасне звернення до диска декількох додатків завдяки вбудованій функції Overlapped I/O. При цьому користувач може сам задати так звану глибину черги або, іншими словами, кількість команд типу читання/запис, які можуть бути виконані в один прийом.

Інтерфейс ATTO Disk Benchmark укладений в просте системне вікно. При розгортанні його на невеликих екранах права половина залишається порожньою, а збоку з'являється вертикальний скролінг. Запуск тесту на виконання відбувається за допомогою натиснення всього однієї кнопки – Start. Зміна параметрів, пов'язаних з дослідженням диска, а також увімкненням і вимкненням додаткових опцій відбувається за допомогою декількох радіокнопок, чекбоксів і випадаючих списків.

Переваги ATTO Disk Benchmark

 • Безкоштовне розповсюдження продукту.
 • Простий у використанні інтерфейс.
 • Наявність підказок і описів всіх основних функцій.
 • Можливість кастомізації проведених тестів.
 • Можливість швидкого запуску тестування з налаштуванням за замовчуванням.
 • Підтримка опції друку результатів вбудованими засобами програми.
 • Можливість створення анотацій і описів до кожного тесту.
 • Відсутність необхідності встановлення програми.

Недоліки ATTO Disk Benchmark

 • Відсутність російськомовної локалізації програми.
 • Відсутність фірмового оформлення інтерфейсу.

Висновок

Тестування носіїв інформації має на увазі створення підконтрольних «стресових ситуацій», при яких перші починають працювати на межі своїх можливостей. Такий підхід не обійшов стороною і ATTO Disk Benchmark, внаслідок чого під час роботи цієї утиліти спостерігається уповільнений відгук диска на запити інших додатків і компонентів ОС. Таким чином, перед використанням програми користувачам рекомендується по можливості вимкнути всі непотрібні в цей момент служби і сервіси.

Встановлення ATTO Disk Benchmark

Програма не вимагає інсталяції. ATTO Disk Benchmark поширюється у вигляді архіву, для роботи з яким може застосовуватися як вбудований архіватор операційної системи, так і будь-яке інше стороннє ПО, що підтримує роботу з форматом ZIP.

Зміни в останній версії

 • Нема даних.
Автор: ATTO Technology Inc
Оновлено:
Версія Windows: XP, Vista, 7, 8, 10
Українська мова: Відсутня
Російська мова: Відсутня
Завантажити
ATTO Disk Benchmark

Коментарі

Коментарів ще немає. Ви можете залишити свій коментар до програми ATTO Disk Benchmark. Для цього потрібно увійти. Якщо ви ще не з нами – зареєструйтесь.

Інші програми у цій категорії