TinyWall

TinyWall 3.3.1

TinyWall

TinyWall – це безкоштовний персональний файрвол, покликаний зміцнити захист операційної системи і зробити її більш підконтрольною користувачеві. Продукт здійснює аналіз мережевої активності комп'ютера, «переглядає» відкриті порти і регулює доступ встановлених додатків до мережі Інтернет, звіряючись з заданими всередині програми правилами.

Брандмауер TinyWall працює за принципом «заборонити все, що не дозволено». Це означає, що програма заблокує доступ до мережі для всіх додатків, служб і портів, за винятком тих, які внесені в так званий «білий список». При цьому файрвол надає користувачеві кілька режимів роботи: звичайний (рекомендований), при якому TinyWall буде працювати згідно довірчого списку, як це описано вище; режим часткового і повного блокування. Згідно з порядком часткового блокування програма надасть можливість вихідних з'єднань за допомогою LAN-підключення деяких компонентів операційної системи. У разі застосування правил повної заборони в доступі буде відмовлено їм усім.

З метою недопущення зміни правил зловмисниками TinyWall надає користувачам можливість парольного захисту. Ця опція особливо актуальна у випадках поперемінного використання одного комп'ютера декількома людьми.

Керування програмою здійснюється з трею Windows. Інтерфейс TinyWall виглядає досить просто. Файрвол не набридає користувачу регулярною рекламою, платними пропозиціями і постійними спливаючими вікнами.

Переваги TinyWall

 • Поширення продукту на безкоштовній основі.
 • Відсутність реклами.
 • Наявність російськомовної локалізації програми.
 • Швидке встановлення файрволу.
 • Наявність опції парольного захисту користувацьких правил.
 • Повна підтримка протоколу IPv6.
 • Захист системного файлу hosts.
 • Обсяг файлу інсталятора займає всього лише 1 МБ.

Недоліки TinyWall

 • Відсутність підтримки української мови.
 • Досить простий інтерфейс, що межує зі словом «застарілий».

Висновок

Заміна вбудованого брандмауера операційної системи на окремий міжмережевий екран – це важливий крок на шляху до безпеки використання інформаційних та, зокрема, інтернет-ресурсів. Що ж стосується безпосередньо TinyWall, то, щоб уникнути самоблокування, користувачеві не варто ставитися до цього «малюка» поблажливо.

Увага

Для повноцінної роботи програми необхідна наявність на комп'ютері користувача встановленого пакета .NET Framework.

Встановлення TinyWall

Встановлення програми надзвичайно просте. Завантажити інсталятор користувач зможе на сторінці завантаження продукту після натискання кнопки Завантажити. Далі запустіть файл TinyWallInstaller.msi. За допомогою підказок установника прийміть умови ліцензійної угоди, зазначивши відповідний пункт галочкою, після чого клацніть Install. Дочекайтеся завершення процесу встановлення. У разі запиту дозвольте інсталятору вносити необхідні зміни в операційну систему, натиснувши Так у вікні. Запуск брандмауера здійснюється за допомогою значка в меню Пуск.

Щоб змінити мову TinyWall клікніть праой кнопкою миші по іконці програми в треї Windows (нижній правий кут екрану). Виберіть пункт Manage. У вікні налаштувань перейдіть на вкладку General, після чого задайте потрібне значення мови в параметрі Language вгорі праворуч. Щоб зміни вступили в силу, натисніть кнопку Apply внизу вікна налаштувань. Після цього перезавантажте файрвол.

Зміни в останній версії

 • TinyWall тепер із відкритим вихідним кодом
 • Додано кнопку GitHub у вікно налаштувань
 • Змінено ліцензію на GPLv3
 • Виправлена помилка, через яку не завантажувалася корейська локалізація
 • Оновлено китайську локалізацію
Автор:
Офіційний сайт: tinywall.pados.hu
Оновлено:
Версія Windows: 7, 8, 10
Мова інтерфейсу: English, Русский
Завантажити TinyWall для Windows

Коментарі

Бажаєте поділитися враженнями або поставити запитання?

Розпочніть обговорення, залишивши коментар зі своїми думками про TinyWall!

Схожі програми