Sigil 1.3.0

Sigil

Sigil – це безкоштовний багатоплатформовий редактор електронних публікацій, свого роду Word для файлів формату .epub, який, окрім редагування електронних версій книг, дозволяє також створювати власні документи, що однаково відтворюються на різних пристроях, будь то комп'ютер, планшет або читалка на основі цифрового чорнила.

Цей пакет надає набір інструментів для форматування і відображення книг в зручному вигляді, як для особистого прочитання, так і для подальшого видання, що ідеально підійде видавничим домам, професійним авторам і викладачам. Користувачеві необхідно лише внести необхідні правки в документ, наприклад, додати обкладинку, і зберегти його на комп'ютері.

Крім того програма дозволяє буквально розбирати літературу, представлену в цифровому вигляді, на частини – копіювати цитати, створювати підручники, збірники, версії документів для друку у скороченні, витягувати зображення і змінювати гарнітуру шрифту. Деякі можливості, однак, вимагають від користувача початкових знань HTML і CSS, але, вже після перших правок, робота з Sigil стає легкою і зрозумілою.

Інтерфейс програми має звичний вигляд, характерний для популярних текстових редакторів. У центрі головного вікна знаходиться робоча область з документом. З боків розташовані додаткові області – файлова структура книги, зміст, які дозволяють швидше орієнтуватися у великих обсягах тексту. Верхню частину займають інструменти редактора. Панель інструментів не переповнена, а самі елементи представлені досить великими значками, що також зручно.

Власне інтуїтивно зрозуміле, в чомусь навіть класичне, оформлення, яке не перенасичене елементами керування, позитивно відрізняє цей книжковий редактор від інших програм такого гатунку. Корисною особливістю Sigil також є можливість роботи з основними властивостями документа у режимі книги. Іншими словами користувачеві зовсім не обов'язково знати правила HTML розмітки, структуру EPUB файлів, стежити за закриттям і вкладеністю тегів. Програма зробить все самостійно, нехай і на шкоду продуктивності.

Переваги Sigil

 • Безкоштовність і відкритість вихідного коду. Програма поширюється на умовах ліцензії GNU GPL.
 • Можливість встановлення на більш ранні версії ОС Windows аж до Windows XP.
 • Інтуїтивно зрозумілий інтерфейс.
 • Можливість редагування документа у режимі книги і редактора HTML коду.
 • Підтримка багатомовного інтерфейсу (є російська).
 • Підтримка різних плагінів для розширення можливостей програми.
 • Детальний посібник користувача англійською мовою.
 • Наявність свіжих оновлень.

Недоліки Sigil

 • Низька продуктивність, яка виражається в деякій затримці, що спостерігається в результаті застосування тих або інших інструментів.
 • Часткова підтримка мов. Деякі елементи меню відображаються на англійській мові навіть після зміни мовних налаштувань.
 • Часткова підтримка стандарту EPUB3.

Висновок

Запуск Sigil з робочого столу виконується досить швидко, елементи керування працюють коректно у відповідності зі своїм призначенням. Незважаючи на те, що проект, на перший погляд, залишається ще трохи сируватим, спостерігаються позитивні зміни в бік виправлення помилок, а також підтримки сучасних форматів, стандартів і технологій. Однією з основних тенденцій розвитку пакета є прагнення до спрощення, що робить Sigil привабливим рішенням для користувача-початківця.

Встановлення Sigil

Встановлення пакета не викликає труднощів і містить всього кілька кроків. Ніякого додаткового програмного забезпечення при цьому не встановлюється. Для початку процесу встановлення необхідно запустити файл Setup і погодитися з умовами ліцензійної угоди, після чого вибрати шлях інсталяції. За необхідності відзначте галочкою пункт «Створити ярлик на робочому столі». По завершенні інсталяції запустіть програму. У розділі Edit (гаряча клавіша F5) – Preferences - Language оберіть параметри локалізації та натисніть ОК. Зміни вступлять в силу після перезапуску редактора.

Зміни в останній версії (історія змін)

 • Нема даних.
Автор: Strahinja Markovic
Оновлено:
Версія Windows: XP, Vista, 7, 8, 10
Українська мова: Відсутня
Російська мова: Присутня
Завантажити
Sigil

Коментарі

Коментарів ще немає. Ви можете залишити свій коментар до програми Sigil. Для цього потрібно увійти. Якщо ви ще не з нами – зареєструйтесь.

Інші програми у цій категорії