DBAN 2.3.0

DBAN

DBAN – це абревіатура від назви Darik's Boot and Nuke – програмного забезпечення, призначеного для незворотного видалення даних і повного очищення жорсткого диска. Проект позиціонується як open-source і поширюється безкоштовно у вигляді завантажувального образу.

Принцип роботи DBAN базований на застосуванні алгоритмів одно- і багатоповторюваного перезапису простору жорстких дисків псевдовипадковими послідовностями чисел, що в кінцевому рахунку призводить до повної неможливості відновлення даних, що раніше зберігалися на магнітному носії. Необхідність проведення такої процедури виникає у користувача, наприклад, перед продажем старого комп'ютера або ноутбука. Також подібні дії можуть знадобитися при передачі техніки від однієї структури інший, або при організації робочого місця нового співробітника на базі старих обчислювальних ресурсів і пояснюються вони, як правило, збереженням комерційної таємниці, підвищеними вимогами безпеки і захисту інформації.

DBAN надає користувачеві ручний і автоматичний режим роботи. Серед інших доступних параметрів, якими володіє програма в ручному режимі, можна відмітити різні методи і кількість циклів перезапису HDD. Так, очищення дисків за замовчуванням виконується за допомогою алгоритму DoD, який є частиною американського національного стандарту міністерства оборони.

DBAN не має графічного інтерфейсу в звичному розумінні цього виразу. Керування функціоналом програми здійснюється за допомогою клавіатури. При цьому з метою зручності користувача призначення клавіш і відповідні їм команди виведені в окрему область в нижній частині екрана.

Переваги DBAN

  • Безкоштовне розповсюдження програми.
  • Підтримка декількох методів очищення жорстких дисків, в тому числі швидкого видалення, DoD, RCMP і алгоритму Гутмана.
  • Наявність ручного та автоматичного режиму роботи програми.
  • Досить простий і зрозумілий інтерфейс.
  • Наявність описів алгоритмів і підказок щодо призначення клавіш управління.
  • Підтримка HDD з коннекторами ATA, SATA, SCSI.

Недоліки DBAN

Відсутність підтримки SSD-дисків.
Відсутність, по суті, графічного інтерфейсу користувача.
Відсутність підтримки UEFI.
Можливість запуску вмісту образу тільки із застосуванням CD-дисків.

Висновок

Запуск DBAN не складає труднощів. Елементи керування відгукуються своєчасно і працюють коректно. Однак при поводженні з інструментами, подібними DBAN, користувачеві необхідно дотримуватися граничної обережності, оскільки програма спрямована на повне і безповоротне видалення всієї доступної на HDD інформації.

Увага

Програма поширюється у вигляді завантажувального iso-образу, для запису якого може знадобитися додаткове програмне забезпечення.

Встановлення DBAN

Програма не вимагає встановлення, оскільки являє собою завантажувальний образ, завантаити який можна після натисення на однойменну кнопку нижче на цій сторінці опису продукту. Для запуску DBAN користувачеві необхідно виконати запис компонентів образу на CD, після чого в черзі завантаження BIOS вказати першим пристрій CD-ROM (або ж скористатися меню завантаження, доступ до якого за замовчуванням здійснюється за допомогою клавіші F12).

Зміни в останній версії

  • Нема даних.
Автор: Darik Horn
Оновлено:
Версія Windows: XP, Vista, 7, 8, 10
Українська мова: Відсутня
Російська мова: Відсутня
Завантажити
DBAN

Коментарі

Коментарів ще немає. Ви можете залишити свій коментар до програми DBAN. Для цього потрібно увійти. Якщо ви ще не з нами – зареєструйтесь.

Інші програми у цій категорії