ParkControl

ParkControl 5.0.3.8

ParkControl

ParkControl – це утиліта для керування паркуванням ядер процесора. Продукт розповсюджується безкоштовно і дозволяє швидко підвищити або, навпаки, знизити продуктивність CPU з допомогою зрозумілого графічного інтерфейсу.

Як правило, всі наявні в процесорі ядра є за замовчуванням активними, а всі запущені в системі процеси і служби розподіляються між ними в рівній пропорції. Такий формат роботи головного виконавчого блоку призводить до підвищення його енергоспоживання і, в кінцевому рахунку, негативно позначається на його життєздатності. У свою чергу утиліта ParkControl дозволяє примусово перевести частину ядер CPU в неактивний стан (так звана парковка) і, тим самим, покласти виконання завдань на решту з них. У більшості випадків такий підхід не тільки істотно знижує споживання енергії, але й підвищує швидкість обробки одиночних завдань, наприклад, комп'ютерних ігор.

Операційна система Windows містить в своєму складі механізми керування паркуванням ядер, проте, на відміну від неї, утиліта ParkControl пропонує своїм користувачам дружній і зрозумілий інтерфейс з можливістю регулювання активності CPU в реальному часі. Так, програма дозволяє налаштувати окремі схеми електроживлення при роботі ПК (ноутбука) від мережі або зарядного пристрою (якщо таке є).

Інтерфейс інструменту має вигляд невеликого вікна, яке з упевненістю поміститься на будь-якому сучасному екрані. Керування паркуванням ядер і частотою процесора здійснюється за допомогою декількох радіокнопок і повзунків-регуляторів. Додатково в програмі є монітор, який показує поточний стан кожного доступного фізичного ядра.

Переваги ParkControl

  • Безкоштовне розповсюдження продукту.
  • Зрозумілий інтерфейс керування.
  • Наявність вбудованого монітора стану процесорних ядер.
  • Можливість створення окремих планів живлення від мережі і від батареї.

Висновок

Утиліта працює коректно, без збоїв, не зависає. В цілому, ParkControl можна рекомендувати тестувальникам ПЗ, геймерам, а також тим користувачам, яким необхідна максимальна продуктивність мінімального числа ядер в одному-двох додатках.

Зміни в останній версії

  • Незначні виправлення та покращення
Автор:
Офіційний сайт: bitsum.com
Оновлено:
Версія Windows: 7, 8, 10
Мова інтерфейсу: English, Русский
Завантажити ParkControl для Windows

Коментарі

Бажаєте поділитися враженнями або поставити запитання?

Розпочніть обговорення, залишивши коментар зі своїми думками про ParkControl!

Схожі програми