Amaya

Amaya 11.4.7

Amaya

Amaya – це безкоштовний візуальний HTML-редактор з підтримкою української мови інтерфейсу. Продукт розроблений консорціумом всесвітньої павутини W3C, проте більш офіційно не підтримується. Всі бажаючі можуть ознайомитися з кодом проекту на GitHub.

Програма дозволяє створювати веб-сайти шляхом вставки тематичних елементів на сторінку, минаючи процес написання коду. Amaya підтримує безліч конструкцій, визначених мовою HTML. Крім стандартних елементів – посилань, параграфів, блоків, заголовків, списків, таблиць і форм – редактор наповнений заготовками геометричних фігур і математичних формул, а також дозволяє створювати області для розміщення всередині них карт. З додаткових модулів до складу програми входять CSS-конфігуратор і менеджер проектів.

Інтерфейс Amaya виконаний в світлих тонах. Кастомізації може піддаватися розташування панелі інструментів, розмір і колір шрифту. Також програма підтримує спліт-режим з поділом робочої області по вертикалі або горизонталі, що означає можливість одночасного редагування сторінок з переглядом внесених змін в код без необхідності постійного перемикання між вкладками.

Переваги Amaya

 • Безкоштовне розповсюдження продукту з відкритим вихідним кодом.
 • Підтримка української мови інтерфейсу.
 • Підтримка складних конструкцій мови, наприклад, геометричних фігур і формул.
 • Наявність вбудованого менеджера проектів.
 • Можливість кастомізації зовнішнього вигляду програми.
 • Підтримка спліт-режиму з автоматичним визначенням, яке з вікон в цей момент активне.
 • Підтримка нумерації рядків редактором коду.

Недоліки Amaya

 • Відсутність офіційної підтримки з боку розробників.
 • Відсутність можливості відкрити редактор коду в окремому вікні з метою розташувати його на додатковому моніторі.

Висновок

Вагомою перевагою програми є підтримка складних конструкцій мови – фігур, карт і формул, проте відсутність технічного супроводу з боку консорціуму значно обмежує сферу її застосування. І все ж, користувачі можуть використовувати редактор як основу для створення власних ФОРКОМ, які могли б знайти застосування в майбутньому.

Увага

Щоб змінити мову інтерфейсу Amaya, клацніть «Edit» в її головному меню і виберіть пункт «Preferences». У вікні, перейдіть в розділ «General», після чого вкажіть потрібне значення мови параметру «Dialogue language». Далі підтвердіть свої наміри, клікнувши «Apply» і перезавантажте програму.

Зміни в останній версії

 • Цей знімок містить виправлення безпеки для проблеми з libwww, так як в деяких випадках пароль користувача може бути відправлений відкритим текстом через https.
 • Ця проблема стосується тільки людей, які використовують функцію PUT Amaya по SSL.
Автор:
Офіційний сайт: www.w3.org
Оновлено:
Версія Windows: XP, Vista, 7, 8, 10
Мова інтерфейсу: English, Українська, Русский
Завантажити Amaya для Windows

Коментарі

Бажаєте поділитися враженнями або поставити запитання?

Розпочніть обговорення, залишивши коментар зі своїми думками про Amaya!

Схожі програми