Freda

Freda 4.40.5.0

Freda

Freda – це невелика програма, призначена для запуску і читання електронних книг з робочого столу ОС Windows. Ця «читалка» поширюється на безкоштовній основі і підтримує можливість завантаження книг з різних джерел.

Програма оперує форматами так званих електронних книг, завдяки чому здатна забезпечити доступ користувача до всіляких параметрів, що стосуються розмітки документа, таких як тип, розмір і колір шрифту, міжрядковий інтервал, відступ спочатку абзацу, між словами і іншим. Зручність читання також досягається і за допомогою налаштувань колірного оформлення. Тут читачеві надаються регулятори кольору фону, що діють на основі шкали RGB. Імітація ж підсвічування екрану, аналогічна пристроям на базі електронного чорнила, реалізована в програмі у вигляді повзунка яскравості.

Крім безпосередньо читання, в складі Freda реалізована можливість поповнення бібліотеки користувача з різних джерел, будь то стороннє програмне забезпечення, інтернет-магазини, хмарні сервіси або локальні сховища. Додавання «постачальників» у загальний список виконується за допомогою всього декількох кліків мишею.

Синхронізація пристрою зі встановленою програмою виконується за допомогою сервісу OneDrive і пов'язаного з ним облікового запису Microsoft, що дозволяє зберігати актуальну інформацію про прочитане матеріалі, як на стаціонарному ПК, так і на мобільних пристроях.

Інтерфейс Freda виконаний в стилі операційної системи Windows 10. Вікно вітання розділене на три складових і відображає інформацію про останню відкриту книгу, бібліотеку і перелік літературних джерел. Нижня частина головного вікна відокремлена під рекламні банери. Панель керування програми інтуїтивно зрозуміла і складається зі значків швидкого доступу.

Вікно перегляду Freda пропонує кілька варіантів готових тем оформлення, які можуть бути видозмінені за бажанням користувача. Перехід між сторінками реалізований за допомогою декількох анімаційних ефектів, як то зрушення, обертання, ковзання і перегортання. Крім того користувач може перетворити документ в подобу журналу або газети шляхом розбиття його на колонки і використання портретної і ландшафтної орієнтації.

Програма підтримує роботу основних форматів електронних книг, серед яких EPUB, FB2, HTML, MOBI, PDF і TXT.

Переваги Freda

 • Безкоштовність продукту.
 • Підтримка російськомовної версії інтерфейсу програми.
 • Підтримка функції синхронізації.
 • Велика кількість доступних опцій. Можливість зміни шрифту, кольору, теми оформлення, ефекту перегортання і іншого.
 • Підтримка основних форматів електронних книг.
 • Можливість створення закладок.
 • Інтеграція з книжковими онлайн каталогами.
 • Можливість додавання власних літературних джерел.

Недоліки Freda

 • Відсутність української локалізації програми.
 • Відсутність портабельной версії програми.
 • Наявність реклами.
 • Занадто висока ступінь інтеграції з ОС Windows. В результаті синхронізація прогресу можлива тільки при наявності облікового запису Microsoft (OneDrive і DropBox).
 • Відсутність підтримки вкладок з документами. Іншими словами користувач не має можливості відкрити два твори одночасно (або одну і ту ж книгу на різних сторінках).

Висновок

Хоча читання з екрану монітора за ступенем комфорту знаходиться досить далеко від перегляду книг на пристроях з електронними чорнилами, розробники Freda зробили багато кроків, щоб нівелювати такі відмінності. Програмі бракує кількох корисних опцій, а надмірна інтеграція з Windows 10 позбавляє її деякої самостійності.

Встановлення Freda

Встановлення програми проводиться в автоматичному режимі і виконується за допомогою програми Windows Store.

Щоб змінити мову інтерфейсу Freda клацніть по зображенню гамбургерного меню в лівому верхньому кутку головного вікна програми, після чого натисніть Settings (або просто натисніть на іконку із зображенням шестерні на панелі інструментів). У вікні налаштувань (праворуч) виберіть необхідне значення мови в параметрі ui language, після чого натисніть кнопку ok. Зміни вступлять в силу після перезавантаження програми.

Зміни в останній версії

 • Багато доповнень, змін і виправлень.
Автор:
Офіційний сайт: www.turnipsoft.co.uk
Оновлено:
Версія Windows: 8, 10
Мова інтерфейсу: English
Завантажити Freda для Windows

Коментарі

Бажаєте поділитися враженнями або поставити запитання?

Розпочніть обговорення, залишивши коментар зі своїми думками про Freda!

Схожі програми