John the Ripper 1.9.0

John the Ripper

John the Ripper – це утиліта, основне призначення якої полягає в оцінці надійності паролів. Продукт поширюється безкоштовно без графічного інтерфейсу користувача, який необхідно завантажувати і встановлювати окремо.

Механізм роботи програми будується на обчисленні хешів. Іншими словами, John the Ripper намагається підібрати таке значення хешу, яке б в точності відповідало результату виконання хеш-функції при введенні реального пароля. При цьому утиліта використовує кілька методів визначення паролів, як то брутфорс або повний перебір всіх можливих варіантів, підбір із застосуванням словника, а також їх комбінацію. У разі успішного підбору паролів можна судити про їх низьку надійність.

Можливості утиліти можна використовувати не тільки для оцінки складності, але й для відновлення власних паролів. Крім того, функціонал John the Ripper активно застосовується хакерами для отримання доступу до системи, архівів і документів.

З коробки програма пропонує користувачам лише інтерфейс командного рядка. Приклади використання команд і параметрів можна знайти в текстових файлах, які розповсюджуються разом з утилітою, однак навичок рядових користувачів ПК навряд чи вистачить для освоєння John the Ripper.

Переваги John the Ripper

  • Безкоштовне розповсюдження продукту.
  • Підтримка декількох методів підбору паролів.

Недоліки John the Ripper

  • Відсутність графічного інтерфейсу користувача з коробки.

Висновок

Програма представляє собою надзвичайно потужний інструмент, який в хороших руках може стати в нагоді при організації власних захищених систем. А от в руках недоброзичливців утиліта здатна завдати непоправної шкоди не тільки окремому користувачеві, але й цілим підприємствам.

Зміни в останній версії

  • Нема даних.
Автор: Solar Designer
Оновлено:
Версія Windows: XP, Vista, 7, 8, 10
Українська мова: Присутня
Російська мова: Присутня
Завантажити
John the Ripper

Коментарі

Коментарів ще немає. Ви можете залишити свій коментар до програми John the Ripper. Для цього потрібно увійти. Якщо ви ще не з нами – зареєструйтесь.

Інші програми у цій категорії