Налаштування eMule. Додаткові. Налаштування eMule. Додаткові.

Налаштування eMule. Додаткові.

"TCP/IP з’єднання"

  • "Макс. кількість нових з’єднань за 5 сек." – встановлює кількість нових відкритих зв’язків програми протягом 5 секунд. Типове значення складає 20.
    Увага: зміна цих параметрів може спричинити негаразди в роботі програм пов’язаних з мережею. Змінюйте щось тут лише тоді коли ви дійсно впевнені в правильності своїх дій.
  • "Макс. напіввідкритих з’єднань" - ця опція стала необхідною в зв’язку з введенням Windows XP SP2. Пакет SP2 дозволяє відкриття лише 10 напіввідкритих зв’язків, а подальші з’єднання ставить в чергу, що дуже гальмує eMule.
    Якщо ваш eMule встановлено на XP SP2 не встановлюйте це значення більше 9, в інших оперативках можете встановити до 50.
  • "Швидка відмова з’єднання" – буде використовуватися більш ефективний метод для відмови в зв’язку з забаненими клієнтами мережі, та/або тими клієнтами, IP-адреси яких внесені до "чорних списків".
  • "Сервер connection refresh interval [min.]" – якщо зв’язок з інтернетом в eMule відбувається не безпосередньо, а наприклад через маршрутизатори (роутери), або з допомогою NAT - Network Address Translation, бувають випадки, що програма губить зв’язок з сервером. Маршрутизатори часто роблять перерву для зв’язків NAT, після чого оголошують зв’язок втраченим і закривають його. При цьому, коли eMule пробує знову з’єднатися з сервером, потрібне повне мережне перепідключення. Якщо це відбувається, спробуйте знайти значення для NAT-перерв в настройках вашого роутера і ввести трохи нижче значення в поле "Сервер connection refresh interval [min.]". Як правило типове значення "0" робить це все за вас і немає ніякої необхідності там щось змінювати! Якщо введене вами значення буде занадто низьким існує реальна можливість отримання бана.

"Автоперехоплення eD2K посилань тільки під час роботи" – ввімкнення цієї опції асоціює посилання eD2K з програмою eMule тільки під час її роботи.

"Використовувати кредитну систему (заохочувати тих, що віддають)" – настійно рекомендується залишити цю опцію ввімкнутою. Вона допомагає боротися з тими, хто використовуючи різноманітні модифікації мула, паразитує на решті клієнтів мережі. Збільшення кількості "халявників" є однією з небезпек, що зменшує ефективність роботи eMule.

"Відкрити/Закрити порти брандмауера WinXP при запуску/виході eMule" – мул вміє автоматично відкривати необхідні для його роботи порти брандмауера WinXP. Якщо ввімкнути цю настройку відповідні порти будуть відкриті лише під час роботи програми. Це збільшує безпеку роботи комп’ютера в Інтернеті. Опція працює лише для Windows XP і лише для вбудованого брандмауера. Для програм сторонніх розробників вона малокорисна. До того ж в Win XP Sp2 вона також не працює.

"Фільтрувати сервери та LAN IP клієнтів" – джерела, що містять IP приватного класу IP A (10.0.0.0 - 10.255.255.255), B (172.16.0.0 - 172.31.255.255), C (192.168.0.0 - 192.168.255.255), локального хосту (127.0.0.0 - 127.255.255.254) і всі інші IP що починаються з нуля (0.x.x.x) не дійсні в Інтернеті. Такі клієнти будуть пропущені, якщо цей фільтр буде ввімкнено. Якщо ж eMule працює в місцевій мережі вимкніть цю опцію, інакше програма не зможе знайти ніяких джерел в цій мережі.

"Показувати додатковий контроль" – ця опція активує додаткові функції eMule, що як правило, в більшості випадків не потрібні.

"Дозволити перевірку ЗДФ для розвантаження CPU" УВАГА – ПОМИЛКА! Потрібно читати: "Заборонити перевірку ЗДФ (Запитувати Другі Файли) для розвантаження CPU" – ця функція вимикає всі операції з джерелами ЗДФ для зниження навантаження на процесор. Не рекомендується вмикати цю опцію – навантаження на процесор не велике, а користь від ЗДФ помітна.

"Хост для особистих eD2K посилань" – функція корисна тим, хто займається роздачею файлів. Вкажіть ім’я вашого хосту.

"Заборонити завантаження з PeerCache" – буде заборонено скачування з PeerCache (системи кешування файлів на рівні ISP). Кешування допомагає збільшити швидкість завантаження тому не рекомендується вмикати цю опцію.

"Створювати тимчасові файли як "розряджені" (тільки NTFS)" – розряджені файли є особливістю системи NTFS (NT File System), тому опція доступна лише при використанні жорсткого диску форматованого в NTFS.

Так як частини (чанки) файла не обов’язково завантажуються в правильній послідовності, простір між вже закачаними частинами заповнена нулями. Це приводить до нераціонального використання вільного простору на диску. Використання "розряджених" файлів допомагає зменшити розмір недокачаних файлів. Після завантаження, NTFS турбується про правильну послідовність всіх частин.

"Allocate full filesize for non-sparse part files" – при ввімкненні цієї опції, при додаванні нової закачки, на жорсткому диску комп’ютера буде зарезервовано місце для розміщення всього файла.

"Перевірити місце на диску" – eMule буде проводити перевірку об’єму вільного простору на диску. Опція допомагає бути впевненим в тому що всі закачки будуть успішно завершені. Файли, розмір яких занадто великий для поточного вільного простору, будуть поставлені на паузу до тих пір поки не звільниться місце.

"Мін. вільного місця [MB]" – тут можна вказати мінімальний розмір вільного простору на жорсткому диску.

"Безпечний запис файлів .met / .dat" – опція має три положення: "Ніколи", "При виході" та "Завжди". На комп’ютерах з новими операційними системами, що використовують стандарт NTFS, як правило немає ніякої необхідності змінювати типову настройку, хіба що ваша операційна система часто висне, або існують серйозні проблеми з відімкненням від мережі.

Залежно від конфігурації вашого комп’ютера, ввімкнення цієї опції може помітно збільшити навантаження на жорсткий диск та дещо затягнути час вимкнення eMule.

При ввімкненні положення "Ніколи" програма не буде робити жодних копій файлів, в положенні "При виході" мул, при його вимкненні, буде застосовувати особливі міри безпеки для зазначених файлів, що може збільшити час необхідний на вимкнення програми, в положенні "Завжди" міри безпеки будуть застосовуватись при кожному контакті з файлами .met / .dat.

"Видобути мета дані" – настройка встановлює те які технічні дані (бітрейт, роздільна здатність, кодек, та ін.) будуть видобуті з файла. При пошуку це може бути використано наприклад, для того щоб знайти mp3 файли з бітрейтом як мінімум 128 кілобайт в секунду.
Настройка "Видобути мета дані" має два положення: "Ніколи" та "ID3 бібліотека (тільки для MPEG аудіо файлів)". В першому з них мета дані не видобувається. В другому положенні, для роботи опції потрібно скачати і встановити в директорію eMule бінарники, після чого стануть доступні мета дані для файлів .mp1, .mp2, .mp3 та .mpa.

"Зберегти лог на диску" – ввімкнення цієї функції дозволяє запис повідомлень з вікон "Інфо про сервер" та "Журнал" на жорсткий диск. Вони будуть збережені в директорії мула під ім’ям eMule.log або eMule_Debug.log.

"Подробиці (додаткові відомості)" – якщо цей пункт ввімкнути (поставити галочку біля напису "Дозволити"), в вікні "Сервери" програми eMule біля віконечок "Інфо про сервер" та "Журнал" з’явиться ще одне "Verbose". Так як повідомлення, що будуть з’являтися там служать лише для ознайомлення і не несуть особливої інформації для рядового користувача програми, опцію краще не вмикати.

Якщо ж ви все-таки дозволили цю функцію, то оберіть в списку що розміщений під пунктом "Дозволити", ті логи інформацію з яких буде показано в вікні "Verbose".

"Розумне" відвантаження – якщо активувати цю функцію швидкість відвантаження буде регулюватись автоматично, залежно від завантаженості вашого з’єднання. Рекомендується зберегти початкові значення:

  • "Автовизначення кращої швидкості відвантаження" – вмикає опцію.
  • "Мін. дозволена швидкість" – встановлюється мінімальна швидкість відвантаження. Рекомендується взяти 50% від реальної швидкості відвантаження.
  • "Частота пінгу (% найнижчого пінгу)" – початкове значення пінгу при запуску програми.
  • "Частота пінгу (мс)" – можна встановити частоту пінга в мілісекундах.
  • "Метод для частоти пінга" – можна обрати бажаний метод (проценти або мілісекунди) для визначення максимуму дозволеного пінгу.
  • "Повільне підвищення" – значення встановлює те, як швидко підвищується ліміт відвантаження, для того щоб залишатися в межах толерантності пінга. Встановлення неправильних значень в цьому та наступному пунктах може привести до розірвання зв’язку!
  • "Повільне зниження" – значення встановлює те, як швидко знижується ліміт відвантаження, для того щоб залишатися в межах толерантності пінга.
  • "Макс. середня кількість пінгів" – встановлює кількість пінгів для обчислення тривалості відповіді.

НАЗАД ЗМІСТ