Vim – це портований з Unix-подібних систем текстовий редактор з широкими можливостями. Продукт розповсюджується безкоштовно з відкритим вихідним кодом і підтримує безліч мов інтерфейсу, включаючи українську.
Програма здатна працювати в декількох режимах. Так, після запуску за замовчуванням Vim знаходиться в командному режимі. У ньому за кожною клавішею на клавіатурі ховається та чи інша дія. Наприклад, після одиничного натискання клавіші «d» слід очікувати видалення символу під курсором, а після повторного – очищується весь рядок.
Інший режим – командного рядка або консолі – дозволяє користувачам створювати складні послідовності команд, які спрощують і прискорюють процес написання програмного коду. Перехід в цей режим здійснюється після натискання клавіші «:», а вихід з нього – по клавіші «ESC». Приклади самих команд можна побачити у вбудованому в редактор посібнику користувача, тим більше що у випадку з Vim без його прочитання використовувати програму просто недоцільно.
Ще один режим продукту – текстовий або режим вставки – практично аналогічний роботі будь-якого іншого редактора для ОС Windows. Перейти в нього можна за допомогою клавіш «a» або «i». Вихід здійснюється також за допомогою «ESC». Доповнює його візуальний режим, який дозволяє проводити маніпуляції над блоками тексту.
Навіщо так складно? Аби скоротити час на створення десятків, сотень і тисяч документів в подальшому, використовуючи швидкі команди і комбінації. Кілька днів вивчення можливостей редактора дозволять вам створити свій власний неповторний підхід до документообігу, який буде зручний саме вам.
Інтерфейс Vim сповідує мінімалізм. Хоча всі функції доступні з головного меню програми, передбачається, що користувач буде активно застосовувати в своїй роботі гарячі клавіші, а не стилізовані панелі інструментів, які займають мало не половину корисного простору, що особливо критично, коли мова йде про роботу на невеликому екрані ноутбука.
Редактор Vim має колосальний потенціал, який розкривається у міру вивчення функціоналу, викладеного в документації. Продукт спрямований на довгострокове застосування і навряд чи підійде в якості швидкого вирішення для створення одного-двох невеликих текстів, наприклад, резюме та характеристики для нового роботодавця.
Щоб змінити мову інтерфейсу редактора, перейдіть в його основний каталог, як правило, розташований в папці «Program Files» на диску C, або виконайте пошук файлу «_vimrc» вручну засобами операційної системи. Далі відкрийте цей файл за допомогою Vim, клікнувши по ньому правою кнопкою миші і вибравши відповідний пункт у контекстному меню. Встановіть курсор в початок файлу, після чого введіть наступні команди:
set langmenu = ua
let $ LANG = 'ua'
Щоб зміни вступили в силу, перезавантажте редактор, якщо він відкритий.
Автор: | Bram Moolenar |
Офіційний сайт: | www.vim.org |
Оновлено: | |
Версія Windows: | XP, Vista, 7, 8, 10 |
Мова інтерфейсу: | English, Українська, Русский |
*Ціна товару може відрізнятися в залежності від регіону, акцій і курсу валют.
Бажаєте поділитися враженнями або поставити запитання?
Розпочніть обговорення, залишивши коментар зі своїми думками про Vim!