ProtonVPN – це віртуальна приватна мережа і супутній їй VPN-клієнт. Основний офіс і потужності ProtonVPN розташовані в Швейцарії і захищені в самому прямому сенсі цього слова (за запевненнями розробників проекту сервери знаходяться в підземній військової лабораторії).
Робота VPN-клієнта нагадує роботу карти-пропуску в який-небудь корпорації або ключа від вхідного домофону. Якщо користувач проходить перевірку, тоді його комп'ютер включається до складу віртуальної мережі, після чого він може використовувати всі її переваги, такі як конфіденційність спілкування, анонімність під час веб-серфінгу, захист від програм-шпигунів та іншого шкідливого ПЗ.
Однією з основних можливостей програми є обхід блокування веб-сайтів та іншого Інтернет-контенту, обмеженого з яких-небудь причин урядами та приватними компаніями, наприклад, за географічною ознакою. Зазначена можливість, серед інших, може стати в нагоді дипломатам, які знаходяться за кордоном, а також журналістам, які ведуть мовлення безпосередньо з місць подій, що відбуваються в режимі реального часу.
Анонімність користувача в ProtonVPN забезпечується шляхом використання розробниками клієнта технологій цибулевої маршрутизації, відомої як TOR. Алгоритм TOR дозволяє приховати користувацькі дані, направляючи їх одночасно за кількома мережевими маршрутами і тим самим оминути зловмисників. А політика відмови від ведення лог-файлів не залишить ніяких слідів активності користувача в мережі.
Ще більше перешкод кібер-злочинцям вносить процес шифрування вхідного і вихідного трафіку, що діє на ділянці мережі клієнт-сервер. ProtonVPN використовує в своїй роботі алгоритм військового стандарту з 256-значним ключем – AES, розшифровка якого, навіть в разі вдалого перехоплення і компонування мережевих пакетів, може зайняти роки.
Інтерфейс програми виглядає сучасно. Основну частину простору вікна займає карта з розташуванням усіх доступних користувачеві VPN-серверів, а їх перелік виведений в окрему зону збоку. Користувач може здійснити швидке підключення до віртуальної мережі за допомогою всього пари кліків мишею. Крім цього клієнт надає можливість зміни колірної схеми графічного інтерфейсу.
Головним недоліком ProtonVPN є обмеження по швидкості з'єднання у безкоштовній версії, що зводить нанівець всі інші можливості клієнта. Крім того версія FREE не підтримує протокол P2P, що накладає обмеження на використання популярних torrent-додатків.
Встановлення ProtonVPN
Встановлення програми не складне. Завантажити інсталятор можна на цій сторінці опису продукту після натискання кнопки Завантажити нижче. По завершенні завантаження запустіть файл ProtonVPN_win.exe. Дозвольте програмі вносити необхідні зміни в систему, клікнувши Так у вікні керування обліковими записами користувачів. Далі інсталятор зробить аналіз компонентів, необхідних для встановлення і повноцінної роботи ProtonVPN. Коли кнопка Next у вікні майстра установки стане активною, натисніть її і перейдіть до наступного етапу.
Далі встановіть галочки навпроти всіх пунктів, для яких не визначено Installed (зазвичай це компоненти .NET Framework і деякі обов'язкові оновлення безпеки). Для початку процесу встановлення натисніть Next. Після цього всі зазначені компоненти будуть встановлені на ваш ПК по черзі. Просто користуйтеся підказками інсталятора. Дочекайтеся завершення всіх процесів, після чого встановлення закриється автоматично. У разі появи вікна встановлення мережевого драйвера (TAP-Adapter) підтвердіть дію, клацнувши Install. Запустіть клієнт ProtonVPN за допомогою ярлика на робочому столі або з меню Пуск. Для з'єднання з віддаленим сервером клікніть кнопку Connect в лівому верхньому кутку інтерфейсу програми.
Автор: | ProtonVPN AG |
Офіційний сайт: | protonvpn.com |
Оновлено: | |
Версія Windows: | 7, 8, 10 |
Мова інтерфейсу: | English, Українська, Русский |
*Ціна товару може відрізнятися в залежності від регіону, акцій і курсу валют.
Бажаєте поділитися враженнями або поставити запитання?
Розпочніть обговорення, залишивши коментар зі своїми думками про ProtonVPN!