Налаштування eMule. З’єднання. Налаштування eMule. З’єднання.

Налаштування eMule. З’єднання.

В цій групі виставляємо опції, що регулюють з’єднання eMule з мережею Інтернет та сервером.

"Пропускна спроможність" – тут слід виставити реальні параметри швидкості завантаження та відвантаження файлів для вашого комп’ютера.

Дістати ці дані можна на сайті вашого провайдера, або провівши тест – наприклад тут – http://testmy.net/. Для отримання швидкості завантаження файлів зайдіть на цей сайт і натисніть кнопку "Download Test", що розміщена на верхній панелі навігації. В новому вікні натисніть на напис "SmarTest". Зачекайте закінчення теста (повинно змінитися два вікна). Результат буде видно під написом "Download Speed Test Results". Щоб дізнатися швидкість відвантаження натисніть кнопку "Upload Test" на панелі навігації, і в новому вікні знову на "SmarTest". Цей тест займає більше часу, тому доведеться трішки зачекати. Для отримання коректних результатів тесту краще вимкнути перед цим firewall.

Швидкість передачі вимірюється в кілобитах за секунду [kb/s], та кілобайтах за секунду [kB/s]. Провайдери, як правило вказують швидкість в кілобитах, а eMule потребує даних в кілобайтах.

Для того, щоб перевести кілобити в кілобайти потрібно просто поділити кількість кілобит на 8. Наприклад – швидкість завантаження складає 156 kb/s. В кілобайтах це буде: 156 / 8 = 19,5 kB/s. Так само вираховується і швидкість відвантаження.

Обраховані, або отримані від провайдера дані, слід ввести в поля "Завантаження" та "Відвантаження" підгрупи "Пропускна спроможність":

  1. "Завантаження" – введіть максимальне значення швидкості вхідного трафіка, або краще зовсім зніміть галочку з цієї опції.
  2. "Відвантаження" – краще вказати значення, що рівне 75% від максимальної швидкості вихідного трафіку. Так мул не буде заважати завантаженню файлів та передачі службових команд програми. Встановлювати менше 75% також не рекомендується, адже як відомо, eMule працює по принципу – "чим більше ти віддаєш, тим більше отримуєш". Мала швидкість відвантаження призведе відповідно до низької швидкості закачки та довгого очікування в черзі на завантаження файлів.

"Обмеження" – в цій підгрупі зручно регулювати швидкості, що ми виставили вище.

  1. "Обмеження завантаження" – залиште максимальним. Нам все одно ніколи не досягти максимуму.
  2. "Обмеження відвантаження" – якщо в підгрупі "Пропускна спроможність" опція "Відвантаження" виставлена на рівні 75% від реальної швидкості вихідного трафіку (див. вище), то залишіть максимальним. Це доцільно тоді, коли ви не плануєте робити ще щось в мережі (переглядати сайти, завантажувати файли по http або ftp, тощо...). Якщо ж вам буде потрібно зменшити навантаження на трафік, завжди можна зменшити ліміт. Для цього клацніть правою кнопкою мишки по іконці мула в треї та перемістіть показник "Відвантаження" лівіше, встановивши потрібну вам межу. Звичайно, зменшити ліміт відвантаження можна і звичним прийомом – через меню "Опції".

"Порт клієнта" – в наступних опціях встановлюються порти TCP та UDP. (Максимальна увага)

  1. "TCP" (Transmission Control Protocol) – мул використовує цю службу для завантаження даних від інших клієнтів ed2k-мережі. За замовчуванням тут виставлено порт 4662.
  2. "UDP" (Users Datagram Protocol) - порт UDP є портом зв’язку для мережі Kademlia (Kad), та використовується при обміні джерелами між eMule-сумісними клієнтами. Використання UDP між клієнтами зменшує загальне використання ресурсів, а також використання ресурсів серверів. За замовчуванням тут стоїть порт 4672.

Важливо, щоб ці порти були доступні ззовні, тобто не заблоковані файрволом або роутером. В іншому випадку ви отримаєте Low ID. Деякі провайдери навмисно блокують або вводять обмеження на використання портів, що виставлені в мулі за замовчуванням.

Перевірити доступність порту можна прямо тут – в настройках eMule, натиснувши кнопку "Тест портів" (якщо в новому вікні серед іншого, наявний великий червоний хрест та напис "TCP test failed!" – порт заблоковано).

Якщо порти заблоковано можна спробувати відкрити їх:

Якщо ви маєте Windows XP без Service Pack або з Service Pack 1 і вбудований фаєрвол ввімкнено, натисніть кнопку "Відкрити ці порти брандмауера WinXP" (кнопка розташована прямо в настройках портів). При цьому, для захисту комп’ютера від несанкціонованого доступу, ліпше увімкнути опцію "Відкрити/Закрити порти брандмауера WinXP при запуску/виході eMule", що розташована в групі "Додаткові".

Власникам Windows XP з Service Pack 2 для розблокування мула, слід ввійти в настройки брандмауера (фаєрвола) (Пуск – Панель керування – Мережні підключення – Віддалений доступ (оберіть з’єднання, що використовується для виходу в Інтернет) – Свойства – Дополнительно – Параметры – Исключения – Добавить программу). В відкритому вікні оберіть eMule та натисніть "OK". Також можна просто відкрити потрібні порти. Для цього в вікні "Брандмауер Windows" замість кнопки "Добавить программу" натисніть "Добавить порт". В новому вікні введіть назву порту, наприклад "eMule TCP", та власне сам номер порту. Не забудьте поставити відмітку навпроти напису "Порт TCP". Потім повторіть вказані маніпуляції для порту UDP.

Якщо ви використовуєте фаєрвол стороннього виробника (не вбудований), в ньому також слід відкрити потрібні порти, або внести eMule до списку програм яким дозволено працювати як сервер.

Проведіть тест портів знову. Якщо все гаразд можете пропустити слідуючи рядки.

Якщо ж тест показує, що порти все одно заблоковано спробуйте змінити TCP на одне із значень: 80, 1025, 1234. При цьому не забудьте змінити значення портів в правилах фаєрволів. Коли і це не допомагає, можливо слід підправити настройки роутера, або ваш провайдер з'єднує вас з мережею за допомогою іншого (відмінного від вашого) IP-адреси. Ви можете зв’язатися з ним для залагодження цієї проблеми, але надії на позитивне вирішення цього питання мало :-(

Отож, якщо ви отримуєте Low ID, і описані вище операції вам не допомагають, доведеться задовольнятися тим що є. Low ID – неприємна річ, але не слід опускати руки. Багато користувачів качають мулом і з LowID. В цьому випадку не відбувається з’єднання з клієнтами мережі, що отримали такий самий статус, але можна взаємодіяти з ресурсами користувачів з HighID. Швидкість завантаження при цьому менша, адже менша кількість доступних джерел, та якщо у вас є час та терпіння...

"Обмеження джерел файлу" – визначає кількість дозволених одночасних з’єднань для отримання того чи іншого файла. Чим більше тим краще! Але не переберіть надміру. Адже оперативна пам’ять не гумова. Поставте щось в межах 600-750. Як правило, цього досить.

"Максимум з’єднань" – максимальна кількість з’єднань, що може встановити мул (на початку передачі файла, при пошуку, при запиті в чергу на отримання файла, при обміні файлами між двома клієнтами). Оптимальну кількість для вашого комп’ютера оберіть виходячи з операційної системи та розміру оперативної пам’яті. Для старіших версій Windows (Win. 98/ME) оптимальним буде число 100-150. Якщо поставити більше значення, система може не витримати навантаження. Якщо ж у вас встановлена Windows XP та ви маєте необмежені запаси RAM :-) , можна встановити до 1000 але найкраще лишити цю опцію так як є.

"Автопід’єднання при запуску" – при ввімкненні цієї опції eMule буде з’єднуватися з сервером та Kad-мережею відразу після запуску програми.

"Парез’єднуватись при втраті" – програма буде пробувати автоматично відновити зв’язок при його втраті. Ввімкніть цю опцію.

"Показувати перевищення швидкості" – поряд з показами швидкості завантаження/відвантаження в дужках буде показаний трафік, що витрачається на обслуговування роботи в мережі: пошук, обмін джерелами, підтримку з’єднання поміж клієнтами, тощо... Швидкість завантаження/відвантаження можна подивитися на нижній інформаційній панелі eMule...

Показник швидкості

...або просто навівши мишку на іконку мула в треї.
Якщо вам це потрібно – вмикайте!

"Мережа" – eMule використовує дві мережі: серверну основану на системі eD2k, та незалежну від серверів відому як Kademlia (Kad). Тут можна обрати до яких з цих мереж мул буде з’єднуватись за замовчуванням (неактивну мережу завжди можна ввімкнути з головного вікна програми). Ліпше помітити обидві мережі – швидкість обміну буде вища.

НАЗАД ЗМІСТ ДАЛІ