SpaceEngine

SpaceEngine 0.9.8.0

SpaceEngine

SpaceEngine – це програмний планетарій для домашнього комп'ютера. Проект позиціонується розробниками як реалістичний симулятор космічних польотів і має на меті знайомство з астрономічними явищами, пізнання всесвіту, вивчення питань астрономії та астрофізики.

SpaceEngine моделює області та об'єкти всесвіту, грунтуючись на сучасних наукових уявленнях і задокументованої інформації. На поточний момент в проект внесено бази небесних тіл NGC/IC і HIPPARCOS. Що ж стосується недостатньо вивчених об'єктів, наприклад планет далеких зоряних систем, то з метою безшовного подорожі по просторах космосу частина ігрового світу SpaceEngine промальовується за допомогою алгоритмів процедурної генерації. Іншими словами фізичні характеристики таких об'єктів визначаються послідовностями псевдовипадкових чисел, обчисленими за допомогою складних математичних формул.

У грі користувач може виступати як спостерігач, виконуючи моментальні переходи між космічними тілами, вивчаючи ландшафт планет і астероїдів, так і пілотом космічного корабля. В останньому випадку йому доведеться відчути на собі невблаганні закони гравітації, інерцію і інші сили, а також випробувати пов'язані з цим труднощі керування. Вивчіть Сонячну систему в усіх подробицях або покиньте її межі, щоб зблизька роздивитися інші галактики, скупчення, туманності, зірки і комети. Прискорюйте рух планет по орбітах або обертайте час назад. Користувачеві доступна маса астрономічних явищ, як то сонячні затемнення, відбиття світла від небесних тіл, а також полярні сяйва.

Інтерфейс SpaceEngine дещо нагадує комп'ютерну гру, однак, з незрівнянно більшою кількістю доступних параметрів. У симуляторі присутній як можливість пошуку, так і вбудована енциклопедія, що розширюється за бажанням користувача. Керування польотом здійснюється в декількох режимах, включаючи функцію автопілота. Слід також зазначити, що на поточний момент програма не має аналогів в світі.

Переваги SpaceEngine

 • Підтримка сучасних операційних систем сімейства Microsoft Windows.
 • Безкоштовність продукту.
 • Можливість розширення наукової бази. Можливість додавання нових даних про об'єкти.
 • Наявність музичного супроводу.
 • Наявність різних тем колірного оформлення.
 • Можливість управління польотом і часом.
 • Можливість відображення орбіт і траєкторій об'єктів.
 • Реалістичні 3D-поверхні планет та інших небесних тіл.
 • Процедурна генерація недосліджених областей космосу.
 • Відсутність необхідності реєстрації облікових записів.

Недоліки SpaceEngine

 • Досить високі системні вимоги.
 • Відсутність української локалізації програми (є російська).

Висновок

Додаток, безумовно, припаде до смаку любителям астрономії, викладачам фізики, фанатам фантастики і космічних симуляторів. Допитливі уми також зможуть знайти в ньому щось своє, наприклад, способи реалізації тих чи інших технологічних рішень. Однак з огляду на високі системні вимоги, не кожен користувач зможе повноцінно насолодитися тривалим перельотом крізь віртуальний простір-час.

Встановлення SpaceEngine

Установка планетарію складається всього з декількох простих кроків. Щоб завантажити програму, натисніть кнопку Завантажити нижче на цій сторінці опису продукту. Запустіть інсталятор SE-setup.exe. У разі появи вікна контролю облікових записів Windows підтвердіть внесення необхідних змін програмою, клацнувши Так. Далі виберіть мову інсталятора. У вікні привітання майстра установки натисніть Next. Прийміть умови угоди і перейдіть до наступного кроку. На цьому етапі вкажіть установника шлях майбутнього розташування програми. Клацніть Next. Введіть назву каталогу при відображенні його в меню Пуск. Знову натисніть Next та Install, після чого SpaceEngine буде встановлений на Ваш комп'ютер. За необхідності відзначте галочкою пункт створення значка на робочому столі. По завершенні процесу запустіть симулятор і дочекайтесь всіх компонентів. Тривалість завантаження гри безпосередньо залежить від продуктивності Вашого ПК.

Щоб змінити мову інтерфейсу зайдіть в меню налаштувань (Settings) і виберіть верхній пункт з ім'ям користувача (за умовчанням Player). У вікні, вкажіть необхідне значення параметру Interface Language, після чого мова програми зміниться автоматично.

Для установки патча скачайте пропонований на сторінці завантаження файл і розпакуйте його в директорію установки SpaceEngine, перезаписавши, при необхідності, файли.

Зміни в останній версії

 • Багато удосконалень космічних кораблів – нові функції і можливості.
 • Новий фізично точний рендеринг чорних дір, нейтронних зірок і білих дварфів з акреційними дисками.
 • Планемо (планети-ізгої).
 • Масивні каталоги бінарних і множинних зоряних систем, чорні діри, коричневі дварфи.
 • Хімічний склад планетарних атмосфер.
 • Згладжування для фіксації артефактів.
 • Перевернутий z-буфер fp32: більше немає z-боїв, камера може наближатися до об'єктів на відстані до декількох сантиметрів.
 • Нова процедура встановлення аддона – просто відпустіть один .pak-файл в папку «addons».
Автор:
Офіційний сайт: spaceengine.org
Оновлено:
Версія Windows: XP, Vista, 7, 8, 10
Мова інтерфейсу: English, Русский
Завантажити SpaceEngine для Windows

Коментарі

Бажаєте поділитися враженнями або поставити запитання?

Розпочніть обговорення, залишивши коментар зі своїми думками про SpaceEngine!

Схожі програми