MediaPortal 1.23 / 2.2.1

MediaPortal

MediaPortal – це програма, покликана перетворити комп'ютер користувача в повноцінний медіацентр, іншими словами, домашній кінотеатр. Продукт розповсюджується безкоштовно з відкритим вихідним кодом, підтримує безліч мов, в тому числі українську, і має чудовий інтерфейс.

Інструмент MediaPortal дозволяє програвати аудіо і відеофайли, переглядати зображення як на вбудованому, так і на зовнішньому моніторі, керувати телевізійними каналами, а також запускати ігри, наприклад, тетріс і судоку, реалізовані у вигляді плагінів. Програма підтримує роботу з пристроями введення на кшталт пультів дистанційного керування, джойстиків і клавіатур з вбудованими динаміками й медіаклавішами. Додатково до складу продукту входить розширена підтримка субтитрів, скроблер LastFM, а також можливість пошуку інформації на Wikipedia.org.

Інтерфейс MediaPortal виконаний по вищому розряду, однак, в свою чергу, задіює безліч ресурсів графічного процесора. На вибір користувача доступні три повноцінні теми оформлення, розраховані на формат екранів FullHD, що нібито натякає на бажане підключення до ПК хорошого сучасного телевізора. Керування медіацентром здійснюється як за допомогою миші, так і за допомогою клавіатури або пульта дистанційного керування.

До складу інструменту MediaPortal входить значна кількість кодеків, в тому числі H.264, AAC, MPEG/MPEG-2, AC3 й інші, необхідні, в тому числі для читання дисків Blu-ray.

Переваги MediaPortal

  • Поширення продукту на безкоштовній основі з відкритим вихідним кодом.
  • Наявність української локалізації.
  • Наявність великої кількості кодеків.
  • Підтримка пристроїв введення – пультів ДК і джойстиків.
  • Можливість встановлення плагінів, наприклад, скроблер LastFM.
  • Наявність вбудованих ігор на зразок тетриса і судоку.
  • Наявність кількох тем оформлення.

Недоліки MediaPortal

  • Створення досить високого навантаження на графічний процесор.

Висновок

Програма працює коректно і по-справжньому дозволяє перетворити домашній ПК в кінотеатр, проте використовувати її краще в зв'язці з такою ж функціональною апаратурою – телевізорами, проекторами й акустичними системами.

Увага

Щоб змінити мову інтерфейсу програми, запустіть MediaPortal. Далі перейдіть до пункту «Settings» із зображенням шестерень. У підменю виберіть «GUI» -> «Skin». Щоб змінити локалізацію програми, клацніть по поточному значенню мови інтерфейсу («English»). У разі успіху мова медіацентру зміниться автоматично без його перезавантаження.

Зміни в останній версії (історія змін)

  • Нема даних.
Автор: MediaPortal
Оновлено:
Версія Windows: Vista, 7, 8, 10
Українська мова: Присутня
Російська мова: Присутня
Завантажити
MediaPortal

Коментарі

Коментарів ще немає. Ви можете залишити свій коментар до програми MediaPortal. Для цього потрібно увійти. Якщо ви ще не з нами – зареєструйтесь.

Інші програми у цій категорії