Lightworks 2023.2.145381

Lightworks

Lightworks – це безкоштовна професійна нелінійна програма, призначена для монтажу і мастерингу аудіо і відеоконтенту. Ця програма дозволяє обробляти відеофайли, накладати звукові доріжки, застосовувати і створювати свої власні варіації графічних ефектів.

Система Lightworks може бути використана для підготовки фільмів з усієї маси відзнятого матеріалу. Крім того програма має можливістю застосування ефектів монтажу до групи імпортованих файлів, що дозволяє користувачеві уникнути рутинної роботи і зосередитися безпосередньо на завданнях проекту.

Для командної роботи над проектом використовується функція поділу –project sharing, яка надає спільний доступ до файлів, а також дозволяє встановлювати різні повноваження для кожного розробника.

Іншим призначенням редактора є створення рекламних і аматорських відеороликів. Завантаження кліпів на Youtube може бути виконана всього в один клік за допомогою відповідної функції. Якість експортованого відео в безкоштовній версії обмежена 720р.

Інтерфейс програми, на перший погляд, може здатися досить складним. Звична панель управління, як така, відсутня, в результаті чого пошук і застосування необхідної опції займає тривалий час.

У порівнянні з іншими відеоредакторами Lightworks пропонує приблизно рівні можливості. Основним критерієм для користувача в цьому випадку буде зручність використання системи, перелік підтримуваного устаткування, зокрема відеокарт і мікшерів, а також наявність відповідних фірмових рішень.

Переваги Lightworks

 • Підтримка великої кількості сучасних форматів цифрового відео.
 • Більше сотні графічних ефектів з різними варіантами установок.
 • Можливість спільної роботи над проектом кількох розробників.
 • Наявність додаткових плагінів і бібліотек, доступних для скачування.
 • Підтримка продукту, виражена в докладної документації та навчальних відеоматеріалах.
 • Локалізація редактора російською мовою.

Недоліки Lightworks

 • Складний інтерфейс, деякі елементи якого працюють не досить коректно.
 • Відсутність документації та уроків російською мовою.
 • Неповний, а іноді і некоректний переклад елементів керування.

Висновок

Запуск редактора з робочого столу виконується швидко, програма працює стабільно, елементи керування досить чутливі. Навантаження на операційну систему при цьому безпосередньо залежить від формату відео, складності ефектів і встановленого апаратного забезпечення. В цілому Lightworks це непогане професійне рішення для широкого кола розробників.

Увага

Для повноцінної роботи програми в ОС Windows необхідна наявність програмного пакету Microsoft Visual C++ Redistributable, який міститься в інсталятор редактора Lightworks. Також остання версія пакету входить до складу середовища розробки Microsoft Visual Studio або ж доступна для скачування на офіційному сайті Microsoft.

Є також платна версія Lightworks – Lightworks Pro. Пробний період програми з обмеженою підтримкою функцій і форматів доступний для ознайомлення протягом семи днів.

Встановлення Lightworks

Встановлення Lightworks не викликає труднощів. Для початку процесу установки необхідно запустити файл інсталятора, що відповідає вашій операційній системі. Далі виберіть мову меню інсталятора і прийміть умови ліцензійної угоди. Оберіть шлях для подальшого розташування редактора і перелік встановлюваних компонентів (за замовчуванням буде виконане повне встановлення програмного разом з пакетом Microsoft Visual C++). По завершенні процесу натисніть Далі і запустіть програму.

Щоб змінити мовні налаштування клацніть на іконку із зображенням шестерень в правому верхньому куті вікна вітання Lightworks. У випадаючому меню натисніть Wording, після чого відкриється відповідне вікно. Клікніть на зображення шестерень у цьому вікні і оберіть пункт Import. У вікні оберіть Russian.LwWords і натисніть OK.

Зміни в останній версії

 • Це нове складання включає важливі виправлення проблем, що виникли останнім часом.
 • Додано інтервал ключових кадрів від 1/4 частоти кадрів до 8-кратної частоти кадрів, за умовчанням відповідає частоті кадрів.
 • Додано підказку під час перетягування файлів для імпорту.
 • Покращені припущення про те, яка доріжка є основною доріжкою, що синхронізує.
 • Покращено ліцензування, коли в системі немає фіксованих дисків, тепер використовуються знімні.
 • Виправлено потенційний збій під час вимкнення під час запуску.
 • Виправлено потенційний збій при видаленні маркера мітки.
 • Виправлено потенційний збій при одночасному імпорті кількох файлів.
 • Виправлено помилку, через яку налаштування ключового кадру не застосовувалося для експорту H.264.
 • Виправлено помилку при імпорті деяких файлів прикладів .AVI.
Автор:
Офіційний сайт: www.lwks.com
Оновлено:
Версія Windows: Vista, 7, 8, 10
Мова інтерфейсу: English
Завантажити Lightworks для Windows

Коментарі

Бажаєте поділитися враженнями або поставити запитання?

Розпочніть обговорення, залишивши коментар зі своїми думками про Lightworks!

Схожі програми