HiJackThis Fork v3

HiJackThis Fork v3 2.10.0.10

HiJackThis Fork v3

HiJackThis Fork – це безкоштовна утиліта для виявлення вразливостей операційної системи. Програма поширюється на умовах ліцензії GNU і є нащадком однойменного продукту компанії Trend Micro.

У своїй роботі HiJackThis Fork (HJT) не покладається на сигнатурний метод виявлення і бази даних відомих вірусів. Замість цього програма аналізує вміст реєстру і файлової системи, ґрунтуючись на методах проникнення зловмисників, з метою пошуку елементів, пов'язаних з розповсюдженням реклами та шкідливих програм. Результатом роботи утиліти є звіт, який вказує на всі знайдені ризики безпеки незалежно від того, які компоненти їх викликали – службові або сторонні. Користувачам же пропонується докладна інформація про уразливість з можливістю їх усунення як вручну, так і засобами HJT.

З додаткових інструментів в програмі присутні ігнор-лист, менеджер процесів і видалення програм, редактор файлу hosts, а також розблокувальник ключів реєстру. Так, наприклад, перший містить перелік компонентів, зміст яких не підлягаює скануванню, в той час як інші дозволяють отримати швидкий доступ до системних файлів безпосередньо з інтерфейсу HJT.

Ще однією фішкою HiJackThis Fork є створення резервних копій, що передує виправленню тих або інших виявлених системних «дірок». Таким чином, якщо в процесі фіксації (від англійського слова «fix» – лагодити, виправляти) виникли проблеми, працездатність компонентів можна відновити з резервної копії.

Іншою корисною опцією утиліти є можливість її автозапуску при старті ОС. При цьому автоматичне сканування виконується в тихому режимі, повідомляючи користувача лише в разі появи вразливостей, які не зафіксовані раніше.

Керування програмою здійснюється за допомогою графічного інтерфейсу користувача. Головне вікно містить меню з кнопками переходу до інструментів HJT і оформлено в стилі Windows. Яскраві графічні елементи у ньому відсутні. Замість цього утиліта містить велику кількість детальних підказок щодо вразливостей системи.

Переваги HiJackThis Fork

 • Безкоштовність.
 • Відкритий вихідний код продукту.
 • Швидке сканування параметрів системи.
 • Простий механізм усунення проблем, доступний користувачеві, що не вимагає написання коду.
 • Відсутність необхідності оновлень сигнатурних баз.
 • Відсутність необхідності в доступі до Інтернету.
 • Відсутність необхідності встановлення програми.
 • Велика кількість підказок.
 • Наявність посилань на популярні форуми для швидкого пошуку інформації про проблему.
 • Підтримка української мови.
 • Наявність додаткових інструментів.

Недоліки HiJackThis Fork

 • Може бути небезпечним у недосвідчених руках.
 • Відсутність фірмового графічного інтерфейсу користувача.

Висновок

HiJackThis Fork не поділяє програми на безпечні і шкідливі. Замість цього утиліта вказує користувачу на наявність ризиків злому системи і наділяє його правом самостійного прийняття рішень щодо тих чи інших компонентів ОС. При цьому дуже важливо зберігати пильність і уникати змін там, де знань користувача недостатньо.

Встановлення

Завантажити HiJackThis Fork можна на сторінці опису продукту, посилання на яку розміщена нижче. Програма не вимагає встановлення, однак при першому її запуску необхідно прийняти умови ліцензійної угоди (GNU GPL), клацнувши відповідну кнопку у вікні.

Зміни в останній версії

 • Стабільна версія з великою кількістю виправлень і доповнень.
Автор:
Офіційний сайт: github.com
Оновлено:
Версія Windows: XP, Vista, 7, 8, 10
Мова інтерфейсу: English, Українська, Русский
Завантажити HiJackThis Fork v3 для Windows

Коментарі

Бажаєте поділитися враженнями або поставити запитання?

Розпочніть обговорення, залишивши коментар зі своїми думками про HiJackThis Fork v3!

Схожі програми