CuneiForm 12

CuneiForm

CuneiForm – це програма для розпізнавання тексту з відсканованих або сфотографованих документів. Раніше проект розвивався як комерційний, проте тепер більшість його початкових кодів відкриті і знаходяться у вільному доступі.

CuneiForm працює як система оптичного розпізнавання символів (OCR) і дозволяє перетворити текстові файли, представлені у вигляді сканкопії, зображень або паперових версій, в форму, зручну для редагування на комп'ютері. При цьому програма автоматично визначає елементи розмітки, додаючи їх в підсумковий файл, в результаті чого користувачеві не доведеться заново створювати макет свого документа.

CuneiForm дозволяє переводити файли з графічного формату в текстовий, застосовуючи розпізнавання на більш ніж двадцятьма мовах. Крім того, в програмі є спеціальна комбінація англійської та російської мов, що враховує присутність в тексті можливих англіцизмів, назв, написаних транслітом і іноземних термінів без прямого перекладу.

Інтерфейс CuneiForm виглядає досить просто і не є найсильнішою стороною проекту. Програма зазнає певних труднощів при згортанні і подальшому розгортанні робочого вікна. В іншому ж вона нагадує текстовий редактор з сильно обмеженим функціоналом, що включає базові опції форматування, можливість друку, попереднього перегляду і, власне, розпізнавання.

Процес розпізнавання в CuneiForm проходить відносно швидко. Якість вихідних файлів також знаходиться на високому рівні завдяки використанню вбудованих словників, що значно знижує ймовірність появи в тексті документа неіснуючих слів.

Переваги CuneiForm

  • Поширення продукту на безкоштовній основі.
  • Підтримка сучасних операційних систем родини Microsoft Windows.
  • Відкритість вихідного коду.
  • Наявність вбудованих словників.
  • Можливість розпізнавання російського і українського тексту.
  • Можливість розпізнавання тексту на невдалих фотокопіях, факси, сканах і роздруківках за допомогою матричних принтерів.
  • Збереження початкової розмітки документів.
  • Підтримка як відкритих, так і комерційних форматів файлів.

Недоліки CuneiForm

  • Застарілий інтерфейс.

Висновок

Процес розпізнавання за допомогою CuneiForm не накладає обмежень на використання інших служб і додатків операційної системи. Результат же роботи програми повністю залежить від вхідного файлу, що може вимагати від користувача первісної його обробки за допомогою графічних редакторів.

Увага

CuneiForm підтримує можливість розпізнавання кириличних шрифтів, в тому числі російського і українського, проте україномовна локалізація інтерфейсу в програмі відсутня.

Встановлення CuneiForm

Встановлення програми не займає багато часу. Завантажити файл-інсталятор користувач може нижче на цій сторінці опису продукту. По завершенні завантаження запустіть файл setup_openocr_cuneiform.exe і дочекайтеся підготовки компонентів встановлення. При появі вікна контролю облікових записів користувачів Windows підтвердіть свої наміри, клацнувши кнопку Так. У вікні привітання майстра встановлення натисніть Next. Прийміть умови ліцензійної угоди, зазначивши їх маркером-крапкою, після чого знову натисніть Next. Введіть ім'я користувача, назву організації і перейдіть до наступного кроку. Далі вкажіть установнику шлях розташування програми. Клацніть Next і Install, щоб приступити безпосередньо до встановлення CuneiForm. По завершенні процесу натисніть Finish. Програму можна запустити за допомогою ярлика в меню Пуск.

Автор:
Оновлено:
Версія Windows: XP, Vista, 7
Мова інтерфейсу: English, Русский
Завантажити CuneiForm для Windows

Коментарі

Бажаєте поділитися враженнями або поставити запитання?

Розпочніть обговорення, залишивши коментар зі своїми думками про CuneiForm!

Схожі програми