Перегляд PDF і DjVu Перегляд PDF і DjVu

Найбільш поширеною програмою для читання документів PDF є безкоштовний переглядач від авторів цього формату — Adobe Reader. Незважаючи на справедливі закиди в великому розмірі та повільність цієї програми, вона все-ще залишається єдиною, що підтримує усі можливі і неможливі варіації стандарту PDF.

Інша справа, що середньому користувачеві не завжди потрібен весь (як правило ніколи не використовуваний) функціонал Adobe Reader. Такому користувачеві можна запропонувати цілий ряд альтернатив.

Першим в цьому ряду стоїть Foxit Reader. Це невелика, швидка програма, яка підтримує створення закладок і пошук по документу, надає безліч корисних інструментів і дозволяє додавати замітки до файлів PDF. Мінус — не завжди якісна обробка зображень і водяні знаки на доданих замітках. Також дратує спроба встановити додаткову панель інструментів для Mozilla Firefox і купу різних іконок в меню Пуск і на Робочому столі.

Набагато краще документи PDF виглядають в PDF-XChange Viewer. Ця програма також надає можливість ведення нотаток, причому на відміну від попередньої, не додає до них ніяких водяних знаків. Також PDF-XChange Viewer дозволяє заповнювати та зберігати форми, витягати з документів текст та зображення, масштабувати текст, і конвертувати PDF в зображення форматів BMP, JPEG, TIFF і PNG. Мінус — надто великий розмір (більше 17 MB), хоча існує також портативна версія, яка займає близько 6 MB.

Найбільш компактним (менше одного мегабайта) серед переглядачів PDF є Cool PDF reader. Крім звичних можливостей, він може конвертувати PDF у файли TXT, BMP, JPG, GIF, PNG, WMF, EMF, EPS. Мінус — трохи повільна робота, і відсутність плавної прокрутки сторінок.

І остання програма — Sumatra PDF Viewer. Рекомендується всім шанувальникам мінімалізму — інтерфейс цієї програми майже відсутній, а функціонал мінімальний.

Всього програм в категорії: 8

Rambler's Top100