SHOUTcast

SHOUTcast 2.6.1.777

SHOUTcast

SHOUTcast – це програмний комплекс, який дозволяє запустити на комп'ютері власну радіостанцію і транслювати аудіоконтент в локальну мережу або Інтернет. Сервер зобов'язаний своєю появою компанії Nullsoft, відповідальної за створення популярного плеєра Winamp, і поширюється на безкоштовній основі.

Набір радіомовлення SHOUTcast складається з трьох основних компонентів – власне сервера SHOUTcast DNAS, аудіоплеєра Winamp і плагіна SHOUTcast DSP для Winamp. Створення радіостанцій здійснюється за допомогою конфігураційних ini-файлів. Цей процес дозволяє вам змінювати формат доступу до сервера, вказати порт, пароль, максимальну кількість користувачів. Налаштування параметрів аудіопотоку здійснюється безпосередньо в меню Winamp. Після завершення конфігурації і активації модуля SHOUTcast DSP всі аудіозаписи, запущені в плеєрі, будуть передаватися в ефір радіостанції і стануть доступними для користувачів мережі.

Одним з ключових параметрів SHOUTcast є бітрейт аудіопотоку, від якого безпосередньо залежить якість мовлення і продуктивність каналу. Для стереорежиму його діапазон коливається в межах від 40-а до 320-ти Кбіт/с.

Сам сервер SHOUTcast DNAS не має графічного інтерфейсу користувача. Статус його роботи відображається в консолі. Конфігурація радіостанцій проводиться шляхом зміни файлів ini в будь-якому сторонньому текстовому редакторі. Керування ж музичною бібліотекою здійснюється за допомогою плеєра Winamp.

Переваги SHOUTcast

  • Поширення продукту на безкоштовній основі.
  • Вигострена взаємодія програмних компонентів SHOUTcast і Winamp.
  • Можливість налаштування бітрейту аудіопотока.
  • Підтримка до п'яти вихідних потоків.

Недоліки SHOUTcast

  • Незручне налаштування радіостанції.
  • Відсутність підтримки української мови інтерфейсу.
  • Необхідність встановлення всіх трьох компонентів – SHOUTcast DNAS, Winamp і модуля SHOUTcast DSP.
  • Відсутність підтримки інших плеєрів крім Winamp.

Висновок

Програмний комплекс SHOUTcast навряд чи можна назвати інтуїтивно зрозумілим. Благо мережа повниться інструкціями по його налаштуванню. Безумовною перевагою сервера SHOUTcast DNAS є його ідеальна інтеграція з функціоналом Winamp. Недарма багато стримерів вибирають для створення радіостанцій саме цей пакет програмних продуктів.

Встановлення SHOUTcast

Встановлення кожного компонента проводиться окремо і виконується згідно підказкам інсталяторів. Інтеграція плагіна SHOUTcast DSP виконується по завершенню встановлення Winamp. Крім того, щоб уникнути проблем з читанням/записом файлів сам сервер SHOUTcast DNAS рекомендується розміщувати на будь-якому іншому, відмінному від системного, розділі жорсткого диска.

Конфігурація радіостанцій здійснюється в файлах з розширенням INI. У разі відсутності такого файлу в каталозі SHOUTcast його необхідно створити самостійно.

Автор:
Офіційний сайт: www.shoutcast.com
Оновлено:
Версія Windows: XP, Vista, 7, 8, 10, 11
Мова інтерфейсу: English
Завантажити SHOUTcast для Windows

Коментарі

Бажаєте поділитися враженнями або поставити запитання?

Розпочніть обговорення, залишивши коментар зі своїми думками про SHOUTcast!

Схожі програми