Dr.Web LiveDisk 9.0.0 [20.01.2022]

Dr.Web LiveDisk

Dr.Web LiveDisk – це завантажувальний диск з набором найнеобхідніших утиліт від компанії Dr.Web, призначений для відновлення системних файлів, аварійного копіювання документів, пошуку вірусів, програм-шпигунів та іншого шкідливого ПЗ у випадках збоїв при старті основної операційної системи комп'ютера. Цей інструмент поширюється на умовах безкоштовного використання. У розпорядженні користувача є дві версії образу – для запису на диски CD/DVD і подальшого запуску з використанням оптичних приводів, або з можливістю встановлення на зовнішній флеш-накопичувач.

Основна область застосування Dr.Web LiveDisk лежить в спробі відновити завантажувальну здатність операційної системи, яка обмежена в результаті зараження, помилкового перенесення в карантин або видалення системних файлів як антивірусним ПЗ, так і самими вірусами, хробаками, троянами і програмами-вимагачами. З цією метою LiveDisk оснащений фірмовими засобами антивірусного захисту з актуальними версіями сигнатур і можливістю їх оновлення по мережі.

У разі неможливості відновлення завантажувального здатності операційної системи Dr.Web LiveDisk надає користувачеві всі необхідні засоби для копіювання критично важливих файлів і документів з робочого жорсткого диска, як то «командер» і файловий менеджер. При виникненні будь-яких труднощів з правами доступу, монтуванням знімних носіїв або іншими компонентами системи аварійна середу Dr.Web пропонує послуги командного рядка.

Крім перерахованих вище додатків до складу образу входять блокнот, інструмент створення скриншотів, Wine-конфігуратор, аналізатор дискового простору, редактор реєстру і системний монітор (aka диспетчер задач). Пошук будь-якої інформації в Інтернеті можна здійснити за допомогою веб-браузера, а перевести вміст на рідну мову допоможе вбудований словник.

Розташування елементів аварійної операційної системи Dr.Web нагадує їх розташування в ОС Windows. Крім того користувач може самостійно здійснити налаштування необхідних параметрів, як то дати і часу, підключення до мережі Інтернет, пристроїв введення/виводу і інших.

Переваги Dr.Web LiveDisc

 • Поширення продукту на безкоштовній основі.
 • Використання в складі збірки лише вільного програмного забезпечення з відкритим вихідним кодом.
 • Наявність вбудованого антивіруса.
 • Наявність браузера.
 • Наявність словника.
 • Підтримка командного рядка і редактора реєстру.
 • Зручний і зрозумілий інтерфейс. Деякі найбільш часто використовувані елементи винесені на робочий стіл з метою швидкого доступу.
 • Низькі системні вимоги. Диск запускається практично на будь-якому ПК.

Недоліки Dr.Web LiveDisc

 • Відсутність української локалізації продукту.
 • Порівняно невеликий набір компонентів системи.

Висновок

Dr.Web LiveDisc – це чудове рішення для системних адіністраторов і працівників технічної підтримки користувачів, який, однак, швидше за доповнить, ніж повністю замінить існуючі інструменти відновлення. В кінцевому рахунку, якість роботи збірки буде визначатися навичками користувача і ефективністю антивіруса Dr.Web.

Увага

На етапі завантаження аварійної ОС миша або інший маніпулятор курсора, наприклад, тачпад, можуть не працювати. У цьому випадку все керування необхідно проводити за допомогою клавіатури.

Встановлення Dr.Web LiveDisc

Продукт LiveDisc не вимагає встановлення, оскільки являє собою так званий LiveCD. Завантажити образ для подальшого запису на диск або USB-флешку ви можете на сторінці завантаження ПЗ, перехід на яку відбувається після натиснення кнопки Завантажити.

Монтування образу і запис його на змінні носії здійснюється за допомогою додаткових програмних засобів, завантажити які також можна на нашому сайті. Однак в разі, якщо ваша операційна система вже знаходиться в неробочому стані, вам знадобиться сторонній пристрій для запису LiveDisc, наприклад інший комп'ютер або ноутбук.

Мову інтерфейсу завантажувальної ОС можна обрати в стартовому вікні Dr.Web LiveDisc. Щоб змінити мовні параметри натисніть клавішу F2 на клавіатурі (зазвичай знаходиться у верхньому рядку ліворуч), після чого клавішами вгору/вниз вкажіть необхідне значення. Далі натисніть Enter, щоб прийняти зміни. Мова інтерфейсу при цьому зміниться автоматично.

Зміни в останній версії

 • База даних шкідливих програм оновлена новими видами загроз.
Автор: Doctor Web
Оновлено:
Версія Windows: XP, Vista, 7, 8, 10
Українська мова: Відсутня
Російська мова: Присутня
Завантажити
Dr.Web LiveDisk

Коментарі

Коментарів ще немає. Ви можете залишити свій коментар до програми Dr.Web LiveDisk. Для цього потрібно увійти. Якщо ви ще не з нами – зареєструйтесь.

Інші програми у цій категорії